Şirket Haberleri

Ülker, iki katlı yalıyı Cafe Crown mu yapacak?

Yıldız Holding, gıda perakendeciliği alanında büyüme temposunu hızlandırıyor. Godiva ve Gold Stone’un ardmdan iki yıl önce girdiği restoran işletmeciliğinde de büyüme kararı aldı. Bu yıl üç yem Bizim Mutfak açılacak. Anadoluhisarı’ndaki iki katlı yalının da Cafe Crowıı olarak hizmet vereceği söyleniyor.

ulker iki katli yali

Türkiye gıda sanayiciliğinin en büyük kuruluşu Yıldız Holding, son yılların moda yatırım sahası, gıdanın perakende alanında da yatırımlarını artırdı. Yıldız Holding, bu yıl üç yeni Bizim Mutfak restoranı açacak. Murat Ülker’in geçen yıl Anadoluhisa-rı’nda aldığı yalıda ise Cafe Crown açılacağı konuşuluyor.


Yıldız Holding’in perakende mağazalarının işletmesini Mor Gıda Turizm sağlıyor. 1999’da kurulan, İsmet Or ve Necla Gür Or’un oıtak olduğu Mor Gıda, Cafe Crown konseptinde de Yıldız Holding’in işbirliği yaptığı şirketti. İlk şubesini Eminönü’nde 1905’te inşa edilen ve uzun süre Sü-merbank Binası olarak kullanılan lo-kasyonda iki yıl önce açan Bizim Mutfak, 500 metrekare alanda hizmet veriyor. Günde bin kişinin ziyaret ettiği mutfak Türk yemekleri yapıyor ve ortalama kişi başı harcama 12 TL şeklinde ortaya çıkıyor. Yani iyi kalitede, düşük gelirli, sürümden kazanan esnaf lokantası mantığı ile işletiliyor.

Bizim Mutfak bu yıl üç yeni şube daha açacak. Sosyal yaşamın ve esnaf ağırlığının yoğun olduğu bölgeler tercih edilecek. Taksim ve Kadıköy öncelikli güzergahlar arasında.Yıldız Holding, İsmet Or ile birlikte 2003’te oluşturduğu Cafe Crown yatırımına üç yıl önce Kuveytliler’i ortak etmişti. Spor tesislerindeki işletmeler dışında o dönem tüm Cafe Crown’lar Caribu Cafe’lere dönüştürüldü. Pek çok noktada dönüşüm gerçekleşse de işletmesini Mor Gı-da’nın yaptığı dokuz Cafe Crown mağazası faaliyetlerini sürdürüyor.

CARIBU’YA RAKİP DEĞİL

Murat Ülker, Cafe Crown kon-septine özel önem veriyor. Özgün mekanlarda Caribu’ya rakip olmayacak güzergahlarda faaliyetini destekliyor.

Murat Ülker’in geçen yıl Anado-luhisarı’nda iki katlı bir yalı satın aldığı biliniyor. Yaklaşık 250 metrekare alan üzerinde bulunan, Ekrem Vardar’dan satın alınan yalı önce üst yönetimin konaklaması için kullanılacaktı. Boğaziçi’ne sıfır yalının Cafe Crown’a dönüştürülmesi için çalışma yürütülüyor. Ancak konu ile ilgili bilgilerine başvurduğumuz Yıldız Holding yetkilileri, 20l4’e ilişkin Cafe Crown ile ilgili yeni bir projelerinin bulunmadığını bildirdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu