Şirket Haberleri

Gökşenler Grup, Limra Taşı İhracatında Kanada Pazarına Açılıyor

Gökşenler Grup, Türkiye genelinde 12 farklı firmanın bir araya gelmesiyle kurulan bir proje ve uygulama firmasıdır. Mersin Silifke Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 5 bin metrekarelik mermer fabrikasında, Antalya Finike’den çıkarttıkları Limra taşını işleyerek Kanada’ya ilk ihracatını gerçekleştirdi.

Gökşenler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Gökşen, Limra taşının Kanada pazarında yeni olduğunu ve Ar-Ge çalışmaları yaparak hangi ölçülerde, nereye nasıl satabileceklerini araştırdıklarını belirtti. Kanada’nın daha önce Hindistan’dan Limra taşı ithal ettiğini ancak Türkiye’den çıkartılan taşların işlenmesinin kolay olması ve izolasyon seviyesinin düşük olması nedeniyle Türk taşını tercih ettiklerini ifade etti.

Gökşen, ilk sevkiyatlarını 2 konteynerlik bir gönderi ile gerçekleştirdiklerini ve bu taşın Kanada’da dış kaplama ve bahçe duvarları gibi birçok alanda kullanıldığını açıkladı. Ayrıca, Limra taşının hafif ve homojen olması nedeniyle birçok projede tercih edildiğini ve %40 izolasyon tasarrufu sağladığını vurguladı.

Yiğit Gökşen, Kanada’daki partnerlerinin Türkiye’ye geleceğini ve yeni yatırımlar için sözleşmeler yapacaklarını belirterek, hedeflerinin ilk etapta yılda 500 konteyner, sonrasında ise 1000 konteynerlik bir ihracat yapmak olduğunu dile getirdi. Ayrıca, Amerika’nın da ihracat radarlarında olduğunu ve önceliklerinin Kanada ile bağlantılarını güçlendirmek olduğunu ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu