Şirket Haberleri

İşletmeler dijital müşteriye yatırım yapıyor

Bilgi hizmetleri şirketi Experian’ın iş dünyası ve tüketiciler özelinde yürütülen ve bu yılki başlığı “Veri, Dijitalleşme ve Pandemi Öncesi Büyümeye Dönüş” olarak belirlenen araştırma raporu yayınlandı. Dijitalleşmenin müşteri deneyimini nasıl etkilediğini ve işletmelerin değişen tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için neler yaptıklarını anlamak için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu EMEA bölgesindeki yedi ülkede 598 işletmeyi mercek altına alan araştırma, Türk işletmecilerinin djjitalleşmeye yatırım yaptığını ortaya koydu.

Yapılan araştırma sonuçlarına göre Türk şirketlerin 2022 için belirledikleri odak alanları olan, dijital hizmetlerin iyileştirilmesi, satın alma artışı ve uzaktan kimlik doğrulamanın oluşturulması konu başlıklarının, önümüzdeki 12 ayda iyileştirmeyi hedefledikleri en önemli iş öncelikleri olduğu belirtiliyor. Bu öncelikler, uzaktan kimlik doğrulamasındaki iyileştirme ve giderek artan çevrimiçi ortamda yeni müşteri kazanımına yardımcı olacak daha geniş djjital hizmetlere yapılan yatırımla doğrudan ilişkili olmaları sebebiyle dikkat çekiyor.

Geleneksel müşteri edinme süreçlerine güvenin azalması daha fazla dijital yatırıma yönlendirdi. Dijital müşteri edinimini iyileştirmeye yardımcı olmak için, uzaktan kimlik doğrulaması oluşturmanın kritik veya yüksek bir öncelik olduğunu belirten Türk şirketlerin oranı yüzde 72 olarak belirlenirken, 2021 yılında müşteri deneyiminin dyitalleştirmesine bütçe ayıran şirket oranı ise yüzde 53 olarak ortaya çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu