Şirket Haberleri

Monster Notebook’un yurt dışı yatırımları hızlandı

TÜRKİYE’NİN en sevilen markalarından biri olan Monster Notebook’un Kadıköy’de küçük bir depoda başlayan marka yolculuğu, bugün global arenada devam ediyor. Yüksek performanslı ürünleriyle ve sıra dışı hizmetleriyle oyun ve teknoloji tutkunlarına mükemmel bir kullanıcı deneyimi vaat eden şirket, Türkiye pazarındaki başarısını artık yurt dışına taşıyor. Monster Notebook Büyüme ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Çerçioğlu, faaliyetleriyle Türkiye oyun ve teknoloji ekosistemine yön veren şirketin son dönemdeki çalışmalarını ve yurt dışı yatırımlarını PARA okurlarıyla paylaştı.

Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Monster Notebook olarak oyun başta olmak üzere güç ve performans gerektiren uygulamaları çalıştıran yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları üretiyoruz. Türk mitolojisindeki güç ve yenilmezlik ile özdeşleşmiş Abra, Tulpar, Semruk, Huma, Markut gibi figürlerden ilham alarak tasarladığımız oyun bilgisayarlarımız ve oyuncu ekipmanlarımız ile her seviyeden oyuncuya en iyi oyun deneyimini sunuyoruz. Cihazlarımız aynı zamanda savunma sanayi, mimarlık, grafik tasarımı, video içerik üreticiliği gibi alanlarda, çalışırken yüksek performansa gereksinim duyan profesyoneller tarafından tercih ediliyor. Kısacası en üst seviye performans gerektiren alanlarda kullanmak üzere, güçlü ve taşınabilir bilgisayar ihtiyacı olan herkes için mükemmel bir teknoloji deneyimi sunuyoruz.

Ayrıca müşteri memnuniyeti ve güçlü teknik destek alanlarında öne çıkarak rakiplerimizden farklılaşıyoruz, ömür boyu ücretsiz bakım, oynayamadığın oyun olursa iade garantisi, koşulsuz müşteri mutluluğu gibi taahhütlerimizin sonuna kadar arkasında duruyor, bu sayede özellikle oyunseverler ve kreatif alanda çalışan, kusursuz bir teknoloji deneyimi arayan kullanıcılar tarafından tercih ediliyoruz.

Teknoloji devleriyle kurduğunuz işbirlikleri, ekosistemin gelişimine nasıl yön veriyor?

Monster Notebook olarak en büyük tutkumuz müşterilerimize yüksek performanslı, mükemmel bir oyun deneyimi sunmak. Şüphesiz ileri seviye donanım konfi-gürasyonları bu deneyimin en belirleyici unsuru. Bununla birlikte, piyasaya sunduğumuz laptoplardan kullanıcılarımızın en üst seviyede faydalanabilmesi için Microsoft, NVIDIA gibi dünyanın önde gelen teknoloji devleriyle iş birlikleri kuruyoruz ve en popüler PC oyunlarını kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Uzun soluklu ve güçlü iş birliklerimiz ekosistemin gelişimine de yön veriyor, örneğin geçtiğimiz günlerde son zamanların en büyük sektörel buluşmalarından biri olan Intel Gaming Summit’te Intel ve Monster Notebook’un stratejik ortaklığı Intel’in tüm dünyadan partnerlerine örnek gösterildi, gerçekten gurur vericiydi.

Türkiye yatırımlarınızın yanı sıra yurt dışı yatırımlarınız da sürüyor. Kıbrıs, Dubai derken şimdi de Avrupa’ya yöneldiniz. Birleşik Krallık’ta açmayı planladığınız yeni mağazanızı ve Avrupa’daki diğer mağazalarınızı anlatır mısınız?

Ülkemizdeki bilgisayar markaları arasında müşteri memnuniyeti en yüksek ve en çok teşekkür edilen marka olma başarısını elde ediyoruz. Bilinirlikte ise oyun bilgisayarı denilince akla gelen ilk marka konumundayız. Ülkemizdeki kullanıcılarımızla bu bağı daha da güçlendirmek için Türkiye yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bununla birlikte daha önce Kıbrıs ve Dubai ile başlattığımız yurt dışı yatırımlarımızda rotayı Avrupa’ya çevirdik.

Avrupa’daki operasyonlarımızı oyun ekosisteminin en dinamik olduğu ve girişimcilik açısından Avrupa’nın başkenti sayılan Berlin’in en merkezi yerinde, Alexandreplatz meydanında bulunan mağazamızdan yönetiyoruz. Berlin mağazamız Avrupa’nın en büyük oyun deneyim mağazası olarak faaliyet gösteriyor. Türkiye’de de olduğu gibi, satışlarımızın çok ciddi bir bölümü dijital kanallar üzerinden gerçekleşiyor ve sadece Almanya’daki değil İtalya, Hollanda gibi birçok Avrupa ülkesindeki kullanıcılara da hizmet götürüyoruz. Pandemi koşulları nedeniyle bir süre yavaş ilerleyen süreç, son bir senedir ivme kazandı. Marka bilinirlik skorlarımız her geçen gün yükseliyor. En kısa sürede pazarın en iddialı oyuncuları arasına gireceğimizi düşünüyorum. Heyecan verici bu yolculuktaki bir diğer kilometre taşı ise Birleşik Krallık açılımımız. Geçtiğimiz ay resmi süreçleri tamamladık. Çok yakında çevrimiçi kanallarda, 2022 itibarıyla ise Londra’da fiziksel mağaza ile aksiyon alacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu