İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Yatırımcı Arayan Orijinal İş Fikirleri

Yatırımcı Arayan Para Kazandıracak İş Fikirleri

Anti bakteriyel seramik, radyasyonu engelleyen duvar boyası, güneşin zararlı ışınlarından koruyan akıllı şemsiye, aspir çiçeğinden doğal boya, damacana kullanım ömrünü gösteren aparat, gül posasından ekolojik boya…

orijinal is fikirleri

İşte yatırımcı, ortak arayan katma değeri yüksek orijinal projeler.

PROJE üretme konusunda geçmişe göre oldukça iyi bir noktadayız. Bu duruma gelmemizde Ar-Ge ve inovasyona yönelik destek veren kurumlann etkisi çok fazla. TÜBİTAK, üniversiteler; ihracatçı birlikleri, sanayi odalarının desteklen Türkiye’de proje sayılarının artmasında çok önemli rol oynuyor. Artık İstanbul, Ankara ve İzmir’de tıpkı fuarlar gibi yıl boyunca proje pazarı etkinlikleri düzenleniyor.

Geçtiğimiz günlerde kimyevi maddeler ve mamulleri sektörüne yönelik düzenlenen 3. Ar-Ge Proje Pazarı da bu etkinliklerden birisiydi.

Etkinlik, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (1KM1B), Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) işbirliği ve TÜBİTAK’ın desteğiyle düzenlendi. 1KM1B Yönetim Kumlu Başkan Yardımcısı Necmi Sadıkoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, “İhracatımızın katma değerinin yükseltilebilmesi hammadde ve ara mal ithalatımızın azaltılmasıyla gerçekleşir. Bunun için daha çok Ar-Ge ve inovasyon çalışması ve bu çalışmaların ticarileştirilebilir olması önemli. Bu doğrultuda yapılan çalışmalara destek oluyoruz.

Düzenlediğimiz 3. Ar-Ge Proje Pazarı’yla başarılı çalışmaları teşvik etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Organizasyonda sanayici, akademisyen, girişimci ve öğrenciler tarafından geliştirilen projeler sergilendi. Projeler arasında son derece dikkat çekici çalışmalar var. Örneğin portakal kabuğundaki ‘nobiletiıı ’den ciltteki lekeleri çıkaran bir kozmetik üretilmiş. Başka bir projede dökülen ağaç yapraklan gıda, tekstil ve ilaç üretiminde kullanılacak doğal bir boyaya dönüştürülmüş. Peki, evinizin duvarlarını manyetik bir boya ile tıpkı bir yazı tahtası gibi kullanabileceğiniz hiç aklınıza gelir miydi? İşte bu ve benzeri projelerin ayrıntıları…

Doç. Dr. Cevahir UZKURT / Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü
“Yenilikçi projelere 50 bin TL hibe”

Türkiye’de düzenlenen proje pazarı etkinlikleri her yıl artıyor. 2000’lerde üç beş proje pazarı düzenlenirken son üç yıldır her yıl 10’dan fazla proje pazarı etkinliği düzenleniyor. Devlet 2012’de 13 proje pazarı için 300 bin TL hibe verdi. Bu etkinlikler TÜBİTAK TEYDEB’in (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) “Proje Pazarları Destekleme Programı” kapsamında destekleniyor. Ulusal etkinliklere 25 bin, uluslararası olanlara da 30 bin TL hibe veriyoruz. Ayrıca bakanlığın “Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek (Teknopazar) Programı” ile Ar-Ge ve yenilik projelerine tanıtım ve pazarlanması için teşvik veriliyor. Destek miktarı 50 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Zararlı ışınlardan koruyan akıllı şemsiye

Anne sütü filtresi

Saçların beyazlamasını engelleyen bitkisel saç losyonu üretti

Antistatik boya üretimi

Aspir çiçeğinden doğal boya

Yanmayı geciktirici vernik

Çevre dostu market poşetleri

Kumaş üretimi için çevre dostu teknoloji

Dökülen yapraklardan boya üretimi

Anti bakteriyel seramik

Radyasyon önleyen boya

Hafif kompozit malzeme

Gül posasından ekolojik boya

Ömrünü Tamamlamış Kauçuk Parçalarından Tutkal Üretimi

Gözleri yakmayan temizlik jeli

Metallerin Atık Sulardan Geri Kazanımı

Meyve ve sebzenin raf ömrünü uzatacak yeni yöntem

Kızılçam Ağacından Saç Bakım Ürünleri

Biyo Bozunur Polimer Esaslı Nano Kompozit Yüzey Kaplama Ajanı

Sanayiciler tarafından geliştirilen teknolojik iş fikirleri

İş fikirleri arayan girişimcilere akademisyen projeleri

Sağlığa Zararı Olmayan Yapıştırı İş Fikri

Nar çiçeğinden saç boyası iş fikri

Zamanında ilaç kullanım uyarı sistemi

Portakal kabuğundan leke çıkaran krem

Duvarı yazı tahtasına çeviren boya

ERSAN ÇIPLAK

4 Yorum

  1. Değişik fiğür desen animasyon baskılı gerçek yumurtalar üretiminde yatırım yapacak birini arıyorum. Yüksek kazanç tahminim var
    Barış Erdoğan
    05419604176

  2. yerli yabancı İNŞAAT işi yapmak için (yap/sat) müteahitler ve yatırımcılar arıyorum 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

  3. Merheba.iranda iș fikirlere ortak ola bilirmisiz?lütfen bu konüda bana yardimci olunuz.teşekür ederiz

  4. Türkiye de yeni bir sektör olan gercek evden kacıs oyunlarına ilgi her gecen gün artmakta. Bu iş fikriyle ilgilenecek kişiler için oyun senaryosu bulmacalar ve dekor anlamında danısmanlık yapılır.
    İletişim : Ümit : 0551 100 4692

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu