Şirket Haberleri

Makro Market, fabrika kurdu

makro marketMakro Market, Songör Ailesi tarafından 1991 yılında Ankara’da kuruldu. Yerel bir marka olarak yola çıkan firma, bugün Ankara, Amasya, Antalya, Bolu, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Karaman, Malatya, Mersin, Samsun, Yozgat ve Ordu’da faaliyet gösteriyor ve ulusal bir marka olma yolunda ilerliyor.

23 yıllık geçmişe sahip olan yüzde 100 yerli sermayeli Makro Market, 171 mağazayla ve 4 bin 450 çalışanla hizmet veriyor. Firma, 2013 yılını 1 milyar 119 milyon TL ciro ile kapattı. Aile geçtiğimiz yıllarda İstanbul’un güçlü yerel zincirlerinden Uyum Market’i satın alarak adını duyurmuştu. Marketler raflarda yer alan binlerce marka ürünü tedarikçilerden elde eder. Bazılarını da private label (özel markalı) olarak ürettirir. Son dönemlerde market zincirlerinin içinde unlu mamuller önemli yer tutmaya başladı. Pasta, börek, ekmek, kurabiye, kek gibi yüzlerce ürün market raflarında satılıyor. Bu ürünlerin büyük bölümü de raflardaki diğer ürünler gibi tedarikçilerden sağlanıyor. Ancak bütün zincirler aynı yöntemi seçmiyor. Makro Market de bunlardan biri. Makro Market, unlu mamullerin tamamını kendi üretmeye karar vermiş. Bu amaçla da Ankara’da 3 milyon euro’luk bir üretim tesisi kurmuş. Tesis geçen hafta sessiz sedasız üretime başladı. Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Mağazalarımızdaki unlu mamulleri kendimiz üretmeye karar verdik.


Markamızın ismini ‘Pasterya’ koyduk. Şimdilik sadece kendi mağazalarımız için üretim yapacağız. Donmuş ya da yarı pişmiş mamulleri mağazalarımıza göndereceğiz. Pişirme işlemleri buralarda tamamlanacak. Müşterilerimize taze ürün sunacağız” diyor. Şeref Songör’ün yatırımı sadece unlu mamullerle sınırlı olmayacakmış. Firma bakliyat ve kuruyemiş paketleme tesisi de kuracakmış.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu