Şirket Haberleri

“Lüks semt kazandırır” algısı

Gelir düzeyi yüksek semtler daha çok kazandırır görüşü artık yıkılıyor.


Kârlı franchise imkânlarıyla girişimcilerin ilk tercihlerinden olan Little Caesars Türkiye, geliştirdiği özel lokasyon sistemi ile semt ve ciro arasındaki kaygılara son veriyor.

Little Caesars TurkiyeLokasyon seçimi, tüm girişimciler için büyük önem taşıyor. Mekan konumu ile ciro arasında doğru orantı olduğu düşüncesi pek çok girişimcinin bulunduğu şehrin en pahalı semtlerini tercih etmesine neden oluyor. Peki, bu kanı ne kadar doğru? Emlak uzmanlarına göre A plus semtlerde dükkân açmak her zaman kârlı olmayabiliyor. Öyle ki, mekâna kira olarak ödenen fahiş fiyatlar düşünüldüğünde çoğu zaman gelir – gideri karşılamıyor. Yeni bir iş kurarken hangi lokasyonun seçileceği konusunda kararsızlık yaşayan en büyük grubu ise franchise KOBİ’ler oluşturuyor. Little Caesars, Franchise KOBİ’ler için risklerin minimize edildiği franchise sistemi ile lokasyon seçiminde yaşanan kafa karışıklıklarına son veriyor. Şu anda Türkiye genelinde şube sayısı 80’e yaklaşan marka, faaliyet gösterdiği İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bodrum ve Ko-caeli’nde en doğru lokasyonda müşterileriyle buluşmak için özel bir sistem kullanıyor. Her semtin tüketim ihtiyaçlarını ve tüketici alışkanlıklarını detaylı araştırmalarla periyodik olarak analiz eden Little Caesars, böylelikle şubelerindeki semt ve ciro arasındaki bağlantıyı doğru kurarakfranchiseelerinin kazancını artırıyor, yeni şube açılışlarında yatırımcıyı doğru yönlendiriyor.

Little Caesars İş Geliştirme Müdürü Barış Memiş”Yatırımcılar bizim markamızla çalışmak istediklerini belirttiklerinde kendilerine birkaç lokasyon alternatifi sunuyoruz. Yerleşim birimlerine, iş merkezlerine, öğrenci yerleşiminin sık olduğu mahallelere ve şehir merkezinden uzakyeni lokasyonlara yayılarak markamızı daha da güçlü bir hale getiriyoruz”diyor.

Yeni şubeler yolda

Şu anda başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nde tüketicilerle buluştuklarını anlatan Memiş,”Bu sene 15’i yeni lokasyon olmak üzere 35 yeni franchise şube açmayı hedefliyoruz. 2014 yılı içinde faaliyet gösterdiğimiz mevcut illerin dışında Tekirdağ, Edirne, Adapazarı ve Eskişehir’de de şubeleşeceğiz. 2015 sonunda ise 80 olan şube sayımızı 150’ye çıkartacağız”dedi.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu