Cumartesi , Haziran 23 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Kaya gazı için 3 bin 500 metreye ineceğiz

Kaya gazı için 3 bin 500 metreye ineceğizahmet erdemShell’in Türkiye’de 20 yıl aradan sonra tekrar petrol arama çalışmalarına başlaması, sektörde yeni bir milat olarak algılanıyor. Petrolle birlikte enerji sektörün yeni gözdesi kaya gazı çalışmaları da şirkette ayn bir heyecan konusu. Bu konudaki gelişmeleri öğrenmek için Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem ile bir araya geldik.
Türkiye’nin Shell için gelişmek ve büyümek istediği bir pazar olduğunu söyleyen Shell Türkiye Ülke Başkanı Erdem, tekrar petrol aramaya başlanması ile ilgili olarak “Akdeniz’de derin denizde petrol ve gaz arama çalışmalarında sismik veriler analiz ediliyor. Çok yeni bir alan. 2 bin 500 metreye varan deniz derinliği var. Detaylı değerlendirme çalışması yapılacak” dedi.

Erdem, Türkiye’deki aramalarına ilişkin stratejilerini şöyle açıkladı:

“Türkiye’deki arama ve üretim stratejimizi, aranmamış ya da az aranmış bölgelerde arama yapmak ve Diyarbakır petrol bölgesinde bulunduğu varsayılan rezervleri de yerüstüne çıkarmak üzerine kuruyoruz. Güneydoğu’daki kaya gazı sondajında da bin metreyi geçtik. 3 bin 500 metrelere inmemiz gerekiyor.”

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Asansörde Küresel Türk Markası

ASANSÖRLER için otomatik kat ve kabin üretimi yapan Giresunlu Prolift firması, artan talebi karşılamak adına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.