Pazartesi , Kasım 19 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / İşkur Grup Diyarbakır’da da Büyüyecek

İşkur Grup Diyarbakır’da da Büyüyecekkadir kurtulKahramanmaraş’ta yalnızca iki makineyle üretime başlayan Işkur, aradan geçen 20 yıl içinde altısı tekstilin her alanında ve geri kalanı da enerji sektöründe faaliyet gösteren 13 şirketten oluşan bir gruba dönüştü. 325 milyon TL konsolide cirosu bulunan İşkur Grubu’nun başta İtalya ve AB ülkeleri olmak üzere dünyanın 60 ülkesine yaptığı ihracat 260 milyon TL. Cavalli, Armani, Benetton gibi büyük markalara kumaş ve iplik satıyor. Yurtdışında İtalya, Fas, Rusya ve Brezilya’da ofisleri olan İşkur Grubu, özellikle İtalya’ya daha fazla ağırlık vermek için ciddi bir yatırım programını devreye aldı.
2013’te örgü kumaş ek yatırımlarını tamamlayarak kapasitesini günde 40 tona çıkaran İşkur, boya yatırımlarını genişleterek de günlük 50 ton kapasiteye ulaştı. İplikte ise teşvikler kapsamında Diyarbakır’da 70 milyon TL’lik yatırımını tamamlayan İşkur’un genel müdürü Kadir Kurtul, “Diyarbakır OSB’de, iplikten kumaşa, boyahaneden konfeksiyona entegre bir tesis kurma planımız var” diye konuştu.

2014 yılı konsolide ciro hedeflerini 450 milyon TL, ihracat hedefini ise 325 milyon TL olarak açıklayan Kurtul, “Diyarbakır OSB’de yeni yer arayışlarımız devam ediyor. Amacımız Diyarbakır’ı İşkur için ikinci bir Kahramanmaraş yapmak” dedi.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Gönül Kahvesi İzmir’den Dünyaya Açılıyor

Temelleri 1990’lı yıllara dayanan Gönül Kahvesi, yaklaşık 16 yıl önce İzmir’de kuruldu, inovasyonu odağına koyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir