Şirket Haberleri

Ata ile Ozgörkey’i 10 yıllık ticari ilişki ortak yaptı

erdogan ozgorkeyAta Gnıbu, Burger King markası ile girdiği restoran işletmeciliği alanında Sbarro, Popeyes ve Arby’s ile yoluna devam ediyor. Tüm Türkiye’de 526’sı Burger King olmak üzere toplam 750 restoranı var. Bu restoran sayısı ile de Türkiye’deki en büyük alım gruplarından birini oluşturuyor. Örneğin restoranları için yılda 40 bin ton patates alıyor. Patates alımı ise yaklaşık 10 yıldır Erdoğan Özgörkey Grubu’nun fabrikasından yapılıyor.

Aldığımız bilgilere göre, uzun süredir devam eden bu ticari ilişki iki tarafı bir ortaklıkta buluşturdu. Özgörkey ve Ata Grubu, Afyonkarahisar’da toplam 100 bin ton kapasiteli bir patates fabrikası kuruyor. Kısa zaman içerisinde bu rakam 200 bin tona çıkarılacak.


Şubat ayında açılışı yapılacak fabrika, Ata’nın kullanacağı 40 bin tonun dışında kalan üretimini ağırlıklı olarak ihracata yönlendirecek.

Yine öğrendiğimize göre, süt konusunda Denizli Acıpayam’da Sancak Grubu ile ortak çiftliği bulunan Ata Gnıbu, şimdi de et yatırımına soyunuyor. Daha önce Koç ile ortak oldukları Harranova Çiftliği’nden birkaç yıl önce ayrılan Ata, yaşanan gelişmeler karşısında et işine dönme kararı aldı. Yakın zamanda bu konudaki yatırımlannı kamuoyu ile de paylaşacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu