Şirket Haberleri

Arçelik, sosyal gelişime eğitimle destek veriyor

Arçelik, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda sürdürülebilir kalkınma için istihdam, vergi, büyüme ve katma değer oluşturma gibi ekonomik alanların yanında, sosyal ve kültürel gelişime katkı sağlamak için çalışıyor. Türkiye’de toplumsal gelişimin desteklenmesi amacıyla planlanan sosyal faaliyetler, genelde eğitim, çevre, kültür-sanat ve spor alanlarında yoğunlaşıyor.

arcelik egitim

Yaklaşık 300 Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda öğrenim gören ve maddi olanaklan kısıtlı ailelerden gelen 200 bin çocuğun eğitim ve gelişim standartlarını yükseltmek, örnek bireyler olarak topluma kazandırılmalarına destek olmak hedefiyle Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürütülen “Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği Programı” 2012 yılında tamamlandı.


Memleket meselesi

Koç Holding’in “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” Projesi, Arçelik Elektrikli Ev Aletleri Laboratuvarlan Projesi ile desteklenmeye devam ediliyor. Arçelik, Türkiye’de elektrikli ev aletleri sanayisindeki gelişmeleri ve yeni teknolojileri bilen teknik insan gücünün yetiştirilmesini hedefleyen “Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servis Programı”nı geliştirdi.

Şirket, proje kapsamında ilgili okullarda elektrikli ev aletleri teknik servis dalında yeni teknolojilere dayalı ölçü aletleri ve cihazlarla donatılan laboratuvarlar kuruyor. 2013 yılında Arçelik’in bu kapsamda açtığı laboratuvar sayısı sekize çıktı ve toplam 331 öğrenci bu bölümde eğitim aldı. Öğrenci sayısının 2014 yılında 450’ye ulaşması hedefleniyor. Proje kapsamında meslek lisesi mezunlarına staj ve istihdamda öncelik sağlanıyor.Engellilere öncelik veriyor

Arçelik, Koç Holding’in 157 eğitim ile 10 bin 55 Arçelik çalışanına ulaşıldı. Arçelik, engelli vatandaşların çalışabileceği işlerde kendilerine öncelik veriyor ve mesleki gelişimlerini sağlamak yönünde çaba gösteriyor. Bu çalışmalarıyla SGK tarafından 2010’da en fazla engelli çalıştıran kurum ödülüne layık görüldü.

Arçelik, bunların dışında, toplumda çevre bilincinin artırılması ve iklim değişikliğiyle mücadele konularında çalışmaya devam ediyor. Beko ise gençlerin gelişiminde önemli rolü olan basketbol sporunu uzun yıllardır destekliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu