Şirket Haberleri

Acıbadem- Starbucks işbirliği

Acıbadem Sağlık Grubu, Türkiye’nin ilk özel hastane zincirlerinden…

Acıbadem- StarbucksMehmet Ali Aydınlar’ın öncülüğünde 1991’de kurulan grup, bugün 16 hastanesi ve 12 tıp merkezi, polikliniği ve merkez laboratuarıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

‘A sınıfı’ hizmet veren hastanenin sektördeki birçok yeni girişimi ilgi çekiyor. Geçenlerde Acıbadem Maslak Hastanesi’nde Starbucks Cafe görünce şaşırdık ve nasıl bir işbirliği yapıldığını merak ettik.


Öğrendiğimize göre, Acıbadem Sağlık Grubu’nun Starbucks’larla genel bir işbirliği kararı yok. Ancak mekan açısından uygun olan hastanelerde yeni Starbucks’ların açılması olası. Zaten halen Acıbadem Maslak ve Atakent Hastaneleri ile Acıbadem Üniversitesi’nde Aplus Cafe’lerin yanı sıra Starbucks’da hizmet veriyor. Starbucks Cafe, Acıbadem Maslak hastanesinde 60 metrekarelik bir alanda 1 Mart 2014 tarihi itibariyle hizmet vermeye başladı.

Peki Acıbademin kendi kafelerinin durumu ne olacak? Acıbadem Sağlık Grubu yetkilileri, “Acıbadem hastanelerinde restoran ve kafe hizmeti verdiğimiz asıl markamız Aplus’tır. Hastanelerimizde CafePlus adıyla konumladığımız Aplus Cafe’ler aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu