Şirket Haberleri

Yenibirlider Derneği 10 bin öğrenciyi lider yapacak

Bugüne kadar 120 bin üniversite öğrencisine ulaşarak yüzde 35’ine iş imkanı sağlayan Yenibirlider Derneği, bu yıl 10 binden fazla öğrenciyi daha gündemine aldı. Bunun için Yenibirlider 2015 Ekosistemi oluşturulacak. Dernek, Türkiye’de liderliği azınlığın değil mutlu çoğunluğun sahip olduğu bir niteliğe büründürmeyi amaçlıyor.

Genç iş insanlarının kurduğu Yenibirlider Demeği, bugüne kadar İstanbul’dan Batman’a kadar Türkiye’nin dört bir yanında eğitimine devam eden 120 bin üniversite öğrencisine ulaştı ve yüzde 35’ine iş imkanı sağladı. Dernek bu yıPda 10 bini aşkın üniversite öğrencisine ulaşmayı ve onlara liderlik kapılarını açmayı hedefliyor.

Yenibirlider Demeği, Türkiye’nin gelecek nesil liderlik ekolünü oluşturmak amacıyla gençler için yeni bir yol bulmak ve yeni bir yol açmak için kurulan bir sivil toplum kuruluşu. Cem Garih (Rahmetli Üzeyir Garih’in torunu) ve Kerem Kamışlı (Şevket Sabancı’nın torunu) gibi ailelerin 3 ve 4’üncü kuşağını temsil eden genç patronların önderliğinde kurulan demek, tamamı gençlerden oluşan kadrosuyla 2012 yılından bu yana geleceğin donanımlı liderlerini ortaya çıkarmak için çalışma yürütüyor. Bu noktada da Türkiye’nin önde gelen üniversite, firma ve kuruluşlarından destek alıyor. Abdi İbrahim, Sabancı Holding, Alarko Holding, Anadolu Grubu, Borusan Holding, Boyner Grubu, Doğuş Otomotiv, Fiba, Koç Holding, Tema Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi, Lenovo, Doğan Holding, GYİAD, Kalder, TAV Havalimanları, derneğe destek veren veya işbirliği yapılan kurumlardan bazılarını oluşturuyor.

ERKEN YAŞTA KEŞİF

Tanya Hazal KaysoyduYenibirlider Derneği Başkanı Tanya Hazal Kaysoydu, toplum liderleri yetiştirmek için potansiyel sahibi gençleri erken yaşta keşfetmeyi, onları önemli başarılara imza atmış liderler ile bir araya getirmeyi amaçladık-lannı söylüyor. Kaysoydu, Yenibirlider Ekosistemi’nin yaş aralığı 18-30 olan bireyler için tasarlandığını ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle yürütüldüğünü belirtiyor.

Her yıl Türkiye’nin önde gelen ku-rumlarından bir üst düzey yönetici ve 30 yaşın altındaki genç profesyoneller ekosisteme dahil oluyor. Kaysoydu, “Biz, bugüne kadar Türkiye’de daha çok mutlak iktidar ile özdeşleşen liderliği, güçlü bir azınlığın sahip olduğu ulvi bir vasıf olmaktan çıkarıp mutlu çoğunluğun sahip olduğu doğal bir niteliğe büründürmek için bir araya geldik” diyor.

İŞ İMKANI SAĞLIYOR

Program, alanında lider olan gençlerin bireysel başvurularına da açık. Genç profesyonellerin belirlenmesinin ardından Türkiye çapında seçilen üniversite öğrencileri ekosisteme kabul ediliyor. Yenibirlider Ekosistemi, bünyesinde yer alan birçok programla beraber bir yıl boyunca devam ediyor. Demek, bu sürecin sonunda, ekosis-tem kapsamında yer alan kurumlara, katılım hakkı kazanan tüm genç profesyonellere ve üniversite öğrencilerine Boğaziçi Üniversitesi’nin akredite ettiği bir katılım sertifikası veriyor.

Bir yıl içinde 120 bin üniversite öğrencisine ulaştıklarını ifade eden Kaysoydu, “Proje kapsamında öğrencilerin yüzde 35’inin iş imkanıyla buluşması sağlandı. Bu yıl 100 genç profesyonel ve 100 üniversite öğrencisi liderlik ekosistemimiz içinde doğrudan yer alacaklar. Konferanslar, eğitim programları ve tematik etkinlikler ile 10 bini aşkın üniversite öğrencisi ve genç profesyonele ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu