Şirket Haberleri

Uğur Okulları’ndan 6 yeni kampüs

Türkiye’nin 51 ilinde akademik ve bilimsel eğitim anlayışıyla dikkat çeken Uğur Okulları, 2021-2022 eğitim öğretim yılında İzmir Güzelbahçe, Bayraklı, Ankara Doğukent, Trabzon, Kocaeli Körfez ve Yalova kampiıslerinde eğitim vermeye başlıyor…

YARIM asrı aşkın deneyim, başarı ve vizyonuyla nesilleri geleceğe hazırlayan Uğur Okulları, 2021-2022 eğitim öğretim yılına altı yeni kampüsle merhaba diyecek. İzmir Güzelbahçe, Bayraklı, Ankara Doğukent, Trabzon, Yalova ve Kocaeli Körfez kampüsleri yeni dönemde öğrencilerle buluşacak.

Kaliteli eğitimi Türkiye’nin her noktasına ulaştırma hedefiyle büyüyen Uğur Okulları, yeni kampüslerin Uğur Ailesine katılmasıyla birlikte 51 ilde 74’ü kampüs olmak üzere toplam 112 okul sayısına ulaşarak eğitim ağını genişletiyor. Her biri alanında deneyimli akademik kadrosuyla, sunulan çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren STEM eğitimi, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, Kodlama eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, kişiye özgü çözüm odaklı ve proaktif rehberlik hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürüyor.

Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, “İzmir Güzelbahçe, Bayraklı, Ankara Doğukent, Trabzon, Yalova ve Kocaeli Körfez’deki kampüslerimizde yeni öğrenciler yetiştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uğur markası olarak, 1968 yılında İstanbul’da başlayan eğitim yolculuğumuzu, Türkiye’nin 51 ilinde 75 bin Uğurlu öğrencimiz ile sürdürüyoruz. Global, çağdaş ve yenilikçi bir eğitim kurumu olarak öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

DİJİTAL YATIRIMLARI 10 YIL ÖNCE BAŞLADI

Dijital teknolojilerin eğitime entegrasyonunun, okul tercihinde önemli bir kriter olduğunu vurgulayan Kulaberoğlu, “Uğur Okullarının, eğitimde teknolojinin kullanımına ve dijitalleşme sürecine dair hazırlıkları ve yatırımları 10 yıl öncesine dayanıyor. Mühendislik ekibimizin çalışmalarıyla geliştirilen kişiye özgü ve yapay zeka tabanlı dijital öğrenme-öğretme platformu Metodbox’ı dört yıldır aktif olarak kullanıyorduk. Pandemiyle birlikte gördük ki öğrencilere bilgiyi aktardığımız, yetkinlik ve yaşam becerileri kazandırdığımız yerler sadece okullar değil, öğrencilerimize dijital olanaklarımızla zaman ve mekandan bağımsız çalışabilme avantajı sağlıyoruz. Metodbox ile her gün 75 bin aktif kullanıcı eğitime kesintisiz devam ediyor. Ayrıca bu yıl canlı derslerimizi de Metodbox’a taşıyarak bir ilki gerçekleştirdik. Metodbox içerisine entegre edilen, yerli ve eğitim odaklı görüntülü görüşme sistemi SeeMeet ile dijital okul ortamının ihtiyaçları tek bir uygulama içinde tutuluyor ve canlı dersler SeeMeet üzerinden yapılıyor” dedi.

UÇ YILDA 800 MİLYON TL YATIRIM

Uğur Okulları olarak son üç yılda yaklaşık 800 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını Kulaberoğlu, “Pandemi sürecinde dahi öğrenci sayımızı artırmayı başardık. Akademik alanda ortaya koyduğumuz başarılarla da veli, öğretmen, öğrenci ve eğitim yatırımcısı için güvenli liman olmuş durumdayız. Kadrolarımıza bine yakın yeni çalışma arkadaşımızı katarak öğretmen istihdamımızı 7 binin üzerine çıkardık. 2023 yılında ülkemizdeki en yaygın ve en başarılı eğitim kurumu olma vizyonumuza emin adımlarla ilerliyoruz. Gelişerek büyümek ve teknolojinin kolaylaştırıcı, geliştirici özelliğini hayatımızın her alanına entegre etmek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Uğur Okulları olarak yeni eğitim öğretim yılında da gerek kampüs gerekse teknolojik yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Gelişerek kademeli olarak büyümeyi, Türkiye’nin her yerinde öğrencileri kaliteli ve nitelikli eğitimle buluşturmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

51 ilde 74’ü kampüs 112 okul

Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, altı yeni kampüs açılışı ile birlikte 51 ilde 74’ü kampüs olmak üzere toplam 112 okula ulaştıkları bilgisini paylaştı. 2023 yılına Türkiye’deki en yaygın eğitim kurumu olma vizyonuyla yola devam ettiklerini söyleyen Kulaberoğlu, bine yakın yeni çalışma arkadaşını ekiplerine katarak toplam istihdam sayısını 7 binin üzerine çıkardıklarını söyledi. Uğur okullarında halen 75 bin öğrenci öğretim görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu