Şirket Haberleri

TLS Lojistik bu yıl yüzde 24 büyüyecek

TLS Lojistik2013’te yatırımlarını yoğunlaştıran TLS Lojistik, 2014’te de aynı hızla devam edecek. Firma gelecek yıl 20 bin metrekarelik yeni depo kurmayı planlıyor.

YAPTIĞI yatırımlarla lojistik sektörünün önde gelen firmalarından biri konumuna yükselen TLS Lojistik, bu yılın ilk altı aylık döneminde 107 milyon TL ciro yaparak büyümesini sürdürdü. Firma, yılsonunu 240 milyon TL ciro ile kapatmayı planlıyor. 2013’ün lojistik sektörü açısından hareketli bir yıl olduğunu ifade eden TLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Haeıalioğlu, üçüncü çeyrekte gelişmekte olan piyasalarda oluşan finansal çalkantının sektörü bir ölçüde zo ra soktuğunu belirttikten sonra, son çeyreğin daha iyi ola bileceğini öngörüyor. Sektörün 2013’te yüzde 6-7 civarında büyüyeceğini tahmin eden Haeıalioğlu, firma olarak bu yıl yüzde 24 büyüyeceklerini söylüyor.


HER YIL YENİ BİR DEPO

2013 un yoğun yatırım yaptıkları bir yıl olduğuna değinen Haeıalioğlu, ağırlıklı olarak yeni depo kurulmasına ve teknolojik altyapıya yatırım yaptıklarını ve asıl önemlisi tüm filolarım Euro 5 normlarına uygun araçlarla donattıklarını söylüyor. Kocaeli Şekerpmar da 10 milyon dolarlık yatırımla 25 bin metrekare büyüklüğünde bir depo kuran firma, 2014’te 20 bin metrekarelik yeni bir depo daha kurmayı planlıyor. 2013 yılında teknolojik altyapıya 2 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptıklarını ve yapmaya devam etiklerini belirten Haeıalioğlu, şunları söylüyor:

“Depolar, tedarik zincirinin önemli halkalarından biridir. Depolama hizmetini iyi yöneten şirketler bir adım öne geçiyor. Yoğun rekabete sahne olan taşımacılık sektöründe hızlı ve düşük maliyetlerle depo hizmeti vermek ülkelerin lojistik performansını etkiliyor. 2014 ve sonrasında da depolama alanında yatırımlarımız sürecek. Toplam depo alanımız 135 bin metrekare. Her yıl yaklaşık 20-30 bin metrekarelik depo yatırımı yapacağız.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu