Şirket Haberleri

Medipol de gözünü Ankara’ya dikti

MedipolGeçen hafta Ankara’da sağlık alanında çok önemli bir yatırımın temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldı. Söz konusu yatırım. Etlik Şehir Hastanesi yatırımıydı. Sekiz hastane, bir otel ve sağlık müdürlüğü binasından oluşacak 3 bin 566 yataklı kompleks, 42 ayda tamamlanacak ve 2.4 milyar TL’ye mal olacak.

Yalnızca kamu değil; özel sağlık kuruluşları da Ankara’ya yatırımlarını artırmaya başladı.


İstanbul’da yatırımlarını tamamlayan birçok zincir hastane grubunun gözü artık Ankara’da. İki ay önce Memorial Sağlık Grubu’nun Ankara’da 200 yataklı bir hastane için ön izin aldığını; yatırımını gerçekleştirmek için de bazı tıp merkezlerini kadrolarıyla birlikte satın aldığını yine bu sayfalarda yazmıştık. Şimdi bir başka gurubun Ankara ile ilgili yatırım planları olduğunu duyduk. Söz konusu grup, Medipol Hastaneleri olarak biliniyor. İlki 1997’de Kadıköy’de açılan İstanbul Medipol Hastanesi’nin kurucuları daha sonra Medipol Üniversitesi’ni kurdu.

Bu iki kurumun sinerjisinden ise Bağcılar’da Özel Medipol Mega Hastaneler Kompleksi doğdu. 470 yatak kapasiteli hastaneler kompleksini bir yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açmıştı. “Türkiye’nin en büyük özel-üniversite hastane kompleksi” olarak nitelendirilen bu yatırımın ardından Dr. Fahrettin Koca’nın öncülüğündeki Medipol’ün ortakları, gözlerini Ankara’ya dikmişler. Ankara’da en az 150 yataklı olabilecek bir hastane için ön izni olan yerarıyorlarmış. Ankara’ya yatırım planlarını, hastane ön izni olan bir yeri satın alarak ya da tıp merkezlerini ve kadrolarını satın alarak gerçekleştirme niyetindelermiş. Sağlık sektöründe konuşulanlara göre; 150 yataklı bir hastane için en az 50 kadroya ihtiyaç var. Sırf kadro satın almak için 8 milyon TL civarında bir bütçe gerekiyor. Bina yatırımı da katıldığında grubun Ankara’ya en az 30 milyon TL yatırım yapması bekleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu