Şirket Haberleri

Innova Bilişim Çözümleri

INNOVA
28 ülkeye uygulama ihraç ediyor

Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., 1999 yılında Aydın Ersöz ve Ümit Atalay tarafından kuruldu. Aydın Ersöz, Robert Kolej sonrasında Princeton ve Stanford üniversitelerinde elektrik mühendisliği ve bilgisayar programcılığı bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimi gördü. Bir süre ABD’de çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönen Ersöz, 1999 yılında bütün sektörlere sistem entegrasyonu çözümleri sunmak amacı ile Innova’yı kurdu. Innova’nın diğer kurucu ortağı Ümit Atalay ise ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu, yedi yıl boyunca Danimarka’da ITT CR Systems firmasında, Almanya’da Alcatel ve İngiltere’de Bell Northern Research şirketlerinde çeşitli görevler üstlenen Atalay, 1992 yılında Türkiye’ye dönerek Pamukbank’ta sistem güvenliği yöneticisi olarak çalıştı.

innova

Innova, 2007 yılında yüzde 100 hisse devriyle Türk Telekom Şirketler Grubu bünyesine katıldı. Farklı teknolojilerde bilgi birikimine sahip 700 profesyoneli istihdam eden Innova, 1999’dan bugüne telekomünikasyon, finans, üretim, kamu ve hizmet sektörleri başta olmak üzere pek çok sektöre yönelik platform bağımsız çözümler sunuyor. Innova’nın faaliyet alanları arasında iş uygulamaları, teknoloji çözümleri, ödeme ve sadakat çözümleri ve kiosk sistemleri yer alıyor. Firma, İstanbul, Ankara ve Dubai’deki ana ofisleri dışında İzmir, Antalya, Adana, Erzurum illerinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yayılmış toplam 13 destek ofisi üzerinden faaliyetlerini sürdürüyor.


Firma, aralarında Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, Ukrayna, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Cezayir’in de bulunduğu 28 ülkeye ihracat yapıyor. Bu ülkelerde bankalar için bir sadakat, tahsilat ve ödeme uygulaması olan PayFlex çözümü, kiosk uygulamaları ve kuramlara özel geliştirilen çözümler üzerinde hizmet veriyor. Firmanın 2008 yılından bu yana Ortadoğu’nun en önemli iş ve finans merkezlerinden Dubai’de de bir ofisi bulunuyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da ağırlıklı olarak telekomünikasyon, finans, kamu ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Ortadoğu’nun en büyük Telekom operatörü olan STC, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük bankası QNB, Lübnan’ın önemli bankalarından Bank Med, Cezayirli GSM operatörü Nedjma müşterileri arasında yer alıyor. Firmalar hakkında paylaşımların bulunduğu şirket haberleri kategorimizide inceleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu