Şirket Haberleri

General Oto, Office 365 İle Sorunları Geride Bıraktı

tolga gurdalOffice 365 öncesinde iş süreçlerinde pek çok zorluk yaşayan General Oto, e-posta hizmetini özel bir firma üzerinden alıyordu. Sadece yeni şifre almak bile bir hafta sürebiliyordu. General Oto Genel Müdür Yardımcısı Tolga Gürdal, “Office 365 bize bildiğimiz her şeyi unutturdu” diyor.

4 yıldır Doğuş Holding’e bağlı olarak bayilik hizmeti veren General Oto, servis hizmetiyle birlikte ikinci el satış, kredi ve sigorta hizmeti de veriyor. Office 365 ile tanışmadan önce iş süreçlerinde pek çok zorluk yaşayan General Oto, e-posta hizmetini özel bir firma üzerinden alıyordu. Sadece bir kullanıcının şifresini unutması ve yeni şifre almak bile bir hafta sürebiliyordu. Sisteme yeni kullanıcı eklenmesi, çıkanlması ve yetkilendirmesi için yapılan yazışmalarla ciddi zaman harcayan General Oto için problemler bunlarla da sınırlı depdi. Kullanıcılara ayn ayn lisans almak ve bu kullanıcıların tüm bilgisayarlarına teker teker ayar yapmak tarif edilmesi çok zor bir yüktü.


Tüm bunların üzerine e-postalar tek tek arşivleniyor ve bilgisayarın sabit diski anzalandı-ğında arşivlenen e-postalar geri almamıyordu. “Kendi içimizde tüm bu sorunları çözme yolu vardı ancak bir Exchange Server kurmak, kesinlikle kolay bir iş değildi. Her şeyden önce her işletmenin kaldıramayacağı bir bütçe ile karşı karşıya kalıyordunuz. Bütçeniz buna elverse bile bu sistemlerin yönetimi vasat bir BT’ci tarafından yapılamazdı” diyen General Oto Genel Müdür Yardımcısı Tolga Gürdal şöyle devam ediyor: “Tüm bu engelleri aşsanız bile verilerin güvenliği söz konusuydu. Verilerin yedeklenmesi ise ayrı bir bütçe gerektiriyordu. Bildiğimiz her şeyi unutturan Office 365 ile tanıştıktan sonra ise yaşadığımız bu sorunları geride bıraktık.”

“Artık bir bulutumuz var”

Kullandıktan sonra, iş süreçlerinde önemli değişimler elde ettiklerini anlatan Tolga Gürdal, “Office 365 ile zorluk adına saydığım hiçbir şey artık yok. Hızlı bir internetiniz varsa gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Sadece e-posta almak ve göndermek de değil. Office paketiyle sahip olabildiğimiz çoğu enstrüman en güncel haliyle kullanıcılara sunuluyor. Artık bir bulutunuz var. Bunun içine hem e-postalarınızı hem de dosyalannızı koyabiliyorsunuz. En güzel yanı da dünyanın neresinde olursanız olun bu dokümanlara istediğiniz an ulaşıyorsunuz. Bilgisayarlara aynca ayarlama yapmamıza gerek kalmadı. MS Office programı bile satın alsanız tüm kullanıcılara yüklenmesi gerekiyordu. Artık buna gerek yok. Office 365 ile hem maliyetten hem de zamandan tasarruf sağladık” diye konuşuyor ve ekliyor: Bugün satın aldığınız bir ürün en geç bir ay sonra güncelliğini yitirebiliyor. Office 365 ile hep en güncel sürümleri takip etmek mümkün.


“Yarış dijital dünya ile bizim aramızda. Dolayısıyla çözüm ortağımızı çok iyi seçmemiz gerekiyor. Kendisini ispatlamış markaları ve çözümleri tercih etmeniz uzun dönemde kazançlı olmanızı sağlayacaktır. Uzun vadeli düşünmeyip günü geçici çözümlerle günü kurtarmaya çalışırsanız, bu durum bumerang gibi geri dönüp hiç beklenmedik bir anda sizi yere yıkabilir. Bu yarış, uzun soluklu olduğundan ancak güçlü oyuncularla oynanırsa kazanılabilir!’


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu