Şirket Haberleri

Döner Stop franchisee için çağdaş ve vizyoner bir iş ortağı

Deneyimli yönetim kadrosu ile franchising altyapısını sağlam temeller üzerine kuran marka, başarılarını iş ortakları ile paylaşarak büyümeyi hedefliyor.

DönerStop 2014 yılında yola çıktığında, vizyonunu geleneksel lezzetimiz döneri tüm dünyaya Döner Stop kalitesi ile tanıtmak olarak belirlemişti. Bugün İstanbul, Çanakkale, Bolu ve İzmit’teki toplam 10 şubesi ile hizmet veren marka, el sıkışacağı franchisee’leri ile de restoran ağını giderek güçlendirecek. Döner Stop Kurucusu Can Köseoğlu, “iş dünyasına çağdaş bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Var olan konseptlere yeni bir soluk getiriyoruz. Bu kapsamda, franchisee’lerimiz sektörde saygın marka temsilcileri olarak öne çıkacaklar, ilerleyen dönemlerde uluslararası başarımızın bir parçası haline gelecekler ve yarattığımız katma değeri paylaşacaklar.

Döner Stop

Bu doğrultuda, franchisee’lerimizi markamızı güçlendirecek, bizimle birlikte büyüyecek iş ortaklarımız olarak görüyoruz. En az 20 yıl uluslararası fastfood firmalarında görev almış deneyimli yönetim kadromuz, franchise süreçlerini en uygun koşullarda, franchisee’lerimizin kazançlı olacağı şekilde yürütme konusunda iddialı. Bu yolda en adaletli koşullarla, her iki taraf için de sırf kazanç değil, keyif de sağlayacak şekilde el sıkışıyoruz” dedi. Döner Stop’ta franchise giriş bedeli 10.000$ olarak olup, yatırım bedeli ise 100.000 -150.000$ arasında değişebiliyor, %2’lik reklam katılım payı ve %5’lik isim hakkı ödemesi de yatırım şartları içerisinde bulunuyor.

Sabancı Ailesi girişimci yönüyle bilinir. Merhum Hacı Ömer Sabancı ile Sakıp Sabancı’nın miras bıraktığı girişimci gen şimdi yeni kuşaklarda da kendisini göstermeye başladı. Ailede girişimciliğe başlayan yeni kuşak temsilcilerin sayısı gittikçe artıyor. Bu kafileye en son Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Sabancı’nın torunu Can Köseoğlu katıldı. Esas Holding’te gıda bölümünde çeşitli departmanlarda çalıştıktan sonra kendi işini kurmaya karar veren Köseoğlu, yaptığı uzun araştırmalar sonucunda döner sektöründe karar kıldı.

Köseoğlu, yaptığı AR-GE çalışmaları sonucunda yağ oranı çok düşük olan bir döner lezzeti yakaladı. Geçen mart ayında da bu girişimin ilk adımını Kavacık’ta açtığı Döner Stop ile attı.

CZK Lokantacılık İşletmelerinin tescilli bir markası olan Döner Stop için Köseoğlu, “2014 yılının Mart ayında Kavacık’ta, deyim yerindeyse dönerin anavatanında faaliyete başladık. Bu bize büyük bir tecrübe kazandırdı. Aynı yıl içinde Mecidiye-köy’de ikinci restoranımızı açtık. Üçüncü restoran ise Capitol AVM’de açıldı” diyor.

Esas Holding’in Çanakkale, İzmit ve Bolu’da yatırım yaptığı AVM’lerde de yerlerini ayırttıklarını belirten Köseoğlu, “Buradan edindiğimiz tecrübeyi Türkiye’nin diğer illerine taşımayı hedefliyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu