Şirket Haberleri

Alışan Lojistik 2023 hedeflerine uygun yatırımlar yapıyoruz

10 yıllık dönem için depo operasyonları, likit ve multimodal taşımaya odaklanan Alışan Lojistik, 2013’te yüzde 20 büyümeyi hedefliyor.

alisan lojistik2012’YÎ 270 milyon TL ciroyla kapattıklarını söyleyen Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Yonca Alışan, bu yılı yüzde 20 oranında bir büyümeyle kapatacaklarını öngörüyor. Sektördeki etkinliklerini artıran ve hizmet kabiliyetlerini geliştiren modernizasyon ve verimlilik odaklı projeler üzerinde çalıştıklarım ifade eden Alışan, “Projelerin sonuçlarına bağlı olarak yatırım planlarımızı şekillendiriyoruz. Alternatif taşıma modları, yeni depo yatırımları ve bölgesel büyüme stratejileri yeni planlarımız arasında” diyor.

Depolama faaliyetleri toplam iş hacimlerinin yüzde 40’mı oluşturan firma, 2012 yılında Gaziantep tesisini de hizmete aldı. İzmir ise Avrupa ülkelerine bağlantı kolaylığı açısından şirketin 2013 yılı ve sonrası depolama yatırımlarında öncelikli merkezi oldu. Firma, gerçekleştirilen liman yatırımının ardından İskenderun’a odaklandı.


DEMİRYOLLARINA ODAKLANDI

2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefleyen Türkiye’nin, bu hedefe paralel olarak lojistik sektöründe 50 milyar dolarlık ciro ve yaklaşık olarak 1.5 milyon kişinin istihdamının sağlanmasını planladığım belirten Yonca Alışan, gelecekle ilgili planlarını şöyle özetliyor:

“Lojistik sektörünün Türkiye’nin büyümesine paralel olarak 2023 yılma kadar hızla gelişeceğine inanıyoruz. Yatırımlarımızı da bu yönde geliştiriyoruz. Önümüzdeki 10 yıllık süreçte depo operasyonları, likit ve multimodal taşıma alanlarına odaklanan büyüme planları yapıyoruz. Demiryolu taşımacılığını mercek altına aldık. Bu çok önem verdiğimiz yeni bir alan. Yurtiçi bölgesel yapılanma çalışmalarına da hız verdik. Öncelikle Adana, Gaziantep, İzmir bölgelerinde başlayan bölgesel yapılanma sürecine, önümüzdeki kısa ve orta vadede yeni bölgeler eklemeli planlıyoruz. Yurtdışında zaten kuvvetli olan network yapımızı geliştirmeye yönelik çalışmaların yanı sıra komşu coğrafyalardaki iş potansiyelimizi de artırmayı hedefliyoruz.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu