Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Savunma sanayisi yazılım devi

Savunma sanayisi yazılım deviBİLGİ BİLGİ SİSTEMLERİ A.Ş.
Savunma sanayisi yazılım devi

ODTÜ mezunu iki ortak Levent Ucuzal ve Erhan Çınar tarafından kurulan firmanın temelleri 1992 yılına uzanıyor. Bu tarihte Yükse Proje A.Ş. adıyla işe başlıyor. 1993 yılında ilk projesini otoyol yazılımları alanında gerçekleştiriyor. Ankara Gaziosmanpaşa’da bir apartman dairesinde birkaç bilgisayarla bir süre faaliyet gösterdikten sonra iş potansiyelinin artması üzerine şirketi büyütme kararı alıyorlar ve savunma alanında ilk ihaleyi kazanıyorlar.

bilgi sistemleri
Bu ihale, şirket açısından bir dönüm noktası oluyor. Jandarma Genel Komutanlığı’nın İç Güvenlik Bilgi Sistemi ihalesini aldıktan sonra Aselsan ve Havelsan gibi savunma sanayii devlerine alt yüklenici olarak çalışmaya başlıyorlar. Savunma sanayisinde hızlı adımlarla ilerlemeye devam eden firma NATO ve TSK projeleriyle komuta kontrol bilgi sistemleri, coğrafi bilgi sistemleri alanlarında uzmanlaşır. Firma kurucu ortaklarından Levent Ucuzal, Türkiye’de kendi alanında dev bir şirket olduklarını savunarak, “Yeri geliyor Havelsan gibi sistem entegratörleri ile yarışabiliyoruz. Birleşme ve ortaklığa, büyüme yolunda her türlü işbirliğine açığız” diyor.

Ucuzal’ın verdiği bilgiye göre, firma halen aktif olarak Tayland’a ihracat yapıyor. Bunun dışında Almanya, Belçika, Romanya, Ürdün ve Hollanda ihracat yaptığı ülkeler arasında. Yıllık ihracat geliri 200 bin euro’yu geçiyor.

Firmalar hakkında paylaşımların bulunduğu şirket haberleri kategorimizide inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Asansörde Küresel Türk Markası

ASANSÖRLER için otomatik kat ve kabin üretimi yapan Giresunlu Prolift firması, artan talebi karşılamak adına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.