Anasayfa / Şirket Haberleri / Döner Stop

Döner Stopdoner stopSabancı Ailesi girişimci yönüyle bilinir. Merhum Hacı Ömer Sabancı ile Sakıp Sabancı’nın miras bıraktığı girişimci gen şimdi yeni kuşaklarda da kendisini göstermeye başladı. Ailede girişimciliğe başlayan yeni kuşak temsilcilerin sayısı gittikçe artıyor. Bu kafileye en son Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Sabancı’nın torunu Can Köseoğlu katıldı. Esas Hol-ding’te gıda bölümünde çeşitli departmanlarda çalıştıktan sonra kendi işini kurmaya karar veren Köseoğlu, yaptığı uzun araştırmalar sonucunda döner sektöründe karar kıldı.

Köseoğlu, yaptığı AR-GE çalışmaları sonucunda yağ oranı çok düşük olan bir döner lezzeti yakaladı. Geçen mart ayında da bu girişimin ilk adımını Kavacık’ta açtığı Döner Stop ile attı.

CZK Lokantacılık İşletmelerinin tescilli bir markası olan Döner Stop için Köseoğlu, “2014 yılının Mart ayında Kavacık’ta, deyim yerindeyse dönerin anavatanında faaliyete başladık. Bu bize büyük bir tecrübe kazandırdı. Aynı yıl içinde Mecidiye-köy’de ikinci restoranımızı açtık. Üçüncü restoran ise Capitol AVM’de açıldı” diyor.AVM’lerin büyüme stratejilerinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Köseoğlu, ilk etapta İstanbul’da büyümeyi planladıklarını ve 2015 yılı sonuna kadar bu ilde 15 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

Esas Holding’in Çanakkale, İzmit ve Bolu’da yatırım yaptığı AVM’lerde de yerlerini ayırttıklarını belirten Köseoğlu, “Buradan edindiğimiz tecrübeyi Türkiye’nin diğer illerine taşımayı hedefliyoruz” diyor.

İKİ MARKAYI SATIN ALABİLİR

Etleri Esas Holding’in şirketlerinden Esas Et’ten aldıklarını belirten Köseoğlu, 2016 yılında ilk yurtdışı atı-lımını yapacaklannı söylüyor. Köseoğlu, hedeflerini şöyle anlatıyor: “Esas Holding’in Ingiltere’de ciddi bir tecrübesi var. ilk yurtdışı şubemizi orada açmayı planlıyoruz. 2017 yılında ise Çin’e açılmayı istiyoruz. Yeni şubelerle birlikte toplam 100 milyon TL yatırım yapacağız. 2015’te 300 kişilik istihdama ulaşacağız. Türkiye’de faaliyet gösteren ve Türkiye pazarına daha önce hiç girmemiş iki fast food markasını satın almak için görüşüyoruz. Önümüzdeki yıl kendileriyle tekrar masaya oturacağız.”

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir