Pazartesi , Mart 18 2019
Anasayfa / Bilim - Teknoloji - İnovasyon / Biyobenzerler ABD’de piyasaya sürülüyor

Biyobenzerler ABD’de piyasaya sürülüyorBiyobenzerlerÇoğu ilacı kimyagerler yapar ama kanser, eklem iltihabı ve multiplskleroz gibi hastalıklar için en çok vaat eden ilaçlar canlı hücrelerce yapılıyor. Biyolojik ilaçlar denen bu ilaçlar pahalı olabiliyor. Örneğin göğüs kanseri ilacı Herceptin’in tam bir kürü 50.000 dolar, Biyoteknoloji firmaları biyolojik ilaçların tam taklidini yapamasa da yaklaşabiliyor. Bu ilaçların daha ucuz kopyaları olan biyobenzerler (biosimi-lar) yolda.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Biyobenzerler, jenerik ilaçların aksine, taklit ettikleri molekülden hafifçe farklı olduğundan düzenlenmesi daha zor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) kısa süre önce bir onay prosedürü belirledi ve geçen yaz iki şirket başvuruda bulundu. Thomson Reuters analisti Mari Serebrov, 2015’te bu ilaçlara yeşil ışık yakılmasını umuyor. Bu, beraberinde daha fazla kopya ilaç getirecek, hem hastalara hem de sigorta şirketlerine büyük tasarruf sağlayacak.

  Günümüzün ve Geleceğin Elektrik Şebekeleri
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Blokzinciri her sektörü etkileyecek

GEÇTİGÎMİZ hafta Blokzincir Ekonomisi İstanbul Zirvesi, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Zirveye, blokzinciri ve kripto para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir