Şirket Haberleri

Zühre Giyim, muhafazakâr giyim alanında 6 yeni pazara daha açılacak

2004 yılından bu yana muhafazakâr giyim alanında faaliyet gösteren Zühre Giyim, şu ana kadar faal olduğu 22 ülkenin ardından bu yıl 6 yeni pazara daha açılmayı planlıyor. Zühre Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Ekin, Avrupa ve Orta Asya ülkelerinin öncelikli hedef olduğunu kaydediyor.

Muhafazakâr giyim alanında 2004 yılından beri üretim yapan Zühre Giyim, yurtdışında yeni noktalara açılmayı planlıyor. 22 ülkede satış yapan şirket, bu yıl Almanya, İran, Malezya, Hollanda, Özbekistan ve Kazakistan’a da ürünlerini taşıyacak.

Zühre olarak 22 ülkede ve 150 satış noktasıyla hizmet verdiklerini söyleyen Zühre Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Ekin, 2019 yılında yurtdışı girişimlerini artıracaklarını söylüyor. Muhafazakâr giyim pazarının tüm dünyada ilgi gördüğünü ve önemli fırsatlar sunduğunu ifade eden JEkin, kendilerinin de etkin bir şekilde fırsatları değerlendirip, yatırımlara devam edeceklerini anlatıyor. Bu doğrultuda yeni pazarlara açılmak üzere çalışmalar yürüttüklerini anlatan Ekin, şunları söylüyor:

“Geçen süreçte yurtdışı fuarları yakından takip ettik ve global arenada hedef büyüterek pazarda etkin bir konuma ulaştık. 2019 yılında da önceliğimiz Almanya, İran, Malezya, Hollanda, Özbekistan, Kazakistan gibi pazarlara ulaşmak. Bu pazarlarla birlikte Zühre’nin yurtdışı satış ağını genişletmek istiyoruz. Gerçekleştireceğimiz diğer yatırımlarla birlikte tekstil sektörünün büyüme hedefine de önemli katkılar sağlayacağız.”

zuhre muhafazakar giyim
Zühre Giyim

İstanbul’da 5 mağaza açacak

Zühre’nin Türkiye’de 300’ü, 150’si yurtdışı olmak üzere toplamda 450 satış noktası bulunuyor. 2019 yılında yurtiçinde de mağazalaşmaya devam edeceklerini belirten Ekin, İstanbul’da 5 farklı lokasyonda, Türkiye genelinde ise toplamda 10 mağaza açacaklarını anlatıyor. Bu dönemde satış ağını genişletmenin yanı sıra karlılık, verimlilik ve kaliteli hizmet anlayışına odaklandıklarını da kaydeden Ekin, gerçekleştirdikleri ve planladıkları yatırımların da bu hedeflerini doğrular nitelikte olduğunu belirtiyor. Ekin

“2019 yıIı, önceki yıllara göre deyim yerindeyse şirketlerin daha dinamik olması gereken bir yıl. Şirketlerin mümkün olduğunca kendi öz kaynaklarıyla dönmesi ve bu kaynakları daha dikkatli ve verimli kullanması gerekiyor, iç piyasada talep eksikliği olması muhtemel bir durum. Bu daralmayı dış piyasalara açılmak için bir fırsat olarak görmek gerekiyor” diyor.

Muhafazakar giyim pazarı büyüyor

Muhafazakâr giyim sektörünün 2020 yılına kadar 220 milyar Euro’luk bir büyüklüğe ulaşmasının beklendiğini aktaran Ekin, giderek büyüyen bu pazarda uzun vadede önemli gelişmeler beklediklerini anlatıyor. Şirket olarak bu dönemde özellikle tasarıma ağırlık verdiklerim dile getiren Ekin, pardesü ile kap üretiminde Türkiye’de lider konumlarım sürdürmek istediklerim üetiyor. 2018 yılında yüzde 30 büyüme elde ettiklerini söyleyen Ekin,

“2018 yılı tüm sektörler açısından zorlu geçse de yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam ettik. Büyüme rakamlarımızı en çok ihracat çalışmalarından elde ettik. Büyüyen çalışmalarımız neticesinde tasarım ekibimize konularında uzman kişiler dâhil ettik. Büyüyen ekibimizin profesyonelliğiyle önümüzdeki dönem ürün gamımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda katıldığımız fuarların da yeni işbirlikleriyle büyümemize katkısı olduğunu düşünüyoruz” diye konuşuyor.

Sibel Atik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu