Şirket Haberleri

Yıldızlar Yatırım Holding Yurtdışından Satın Alma Yapacak

Çatısı altında dokuz şirket ve yaklaşık 3 bin çalışanı bulunan Yıldızlar Yatırım Holdingin lokomotif sektörü ağaç ürünleri. Bunun dışında gübre, deniz taşımacılığı, liman işletmeciliği, inşaat alanlarında da faaliyetleri var. Bu yıl ayrıca demir çelik sektörüne de girmeyi planlayan şirket, bu amaçla Yıldız Demir Çelik AŞ’yi kurdu. Buna ek olarak ikinci bir liman yatırımı da mevcut. Şirket, 2014’ü yüzde 20 büyüyerek, 3,2 milyar lira ciroyla kapattı. 2015’te ise 3,5 milyar lira ciro hedefleniyor. 2015’te 2 bin 700 olan istihdamın da bu yıl 3 bine çıkarılması planlanıyor.

Yıldızlar Yatırım Holding

2015 yılında Türkiye’de ve yurtdışında önemli yatırım ve büyüme hedef leri olan Yıldızlar Yatırım Holding özellikle ağaç grubunda hammaddenin bulunduğu Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve Rusya’da yatırım ve satın alma planlıyor. Bu yatırımlarla birlikte dünya ağaç sektöründe sekizincilikten altın-cılığa yükselmeyi amaçlayan grubun, farklı alanlarda Türkiye’de de yatırım planları var. Bu çerçevede 2015’te 600 milyon Euro’luk yatırım hedefleniyor.


2015’te Türkiye’de henüz üretilmeyen dış etkilere dayanıklı özel panel levha olan’OSB’ üretimine girecek olan grup, bu alanda yılda 320 bin metreküplük üretim planlıyor. Bu yatırımla yıllık 150 milyon Euro’luk ithalatın önüne geçilmesi ve 300 kişilik ek istihdam yaratılması hedefleniyor. Bunun yanında demir çelik alanında’cold complex’ denilen haddeleme, galvanizleme, asitlemeden oluşan yatırımda da son aşamaya gelinmiş durumda. Buna yönelik olarak Kocaeli Alikahya’daki arazileri üzerine 140 milyon Euro’luk bir yatırım yapacaklarını belirten Yıldızlar Yatırım Holding icra Kurulu Başkanı Hakkı Yıldız, “Tesisimizin kapasitesi 1,2 milyon ton. Türkiye’deki kurulu kapasite 7 milyon ton. Biz bu rakamla sektördeki üçüncü büyük tesis olacağız” diyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu