Şirket Haberleri

Yıldız Holding’te anlaşma tamam

Üç hafta önceki kulis sayfalarımızda önemli bir duyumu paylaşmış ve Yıldız Holdingin borç ödeme planıyla ilgili çok önemli bir gelişmeyi aktarmıştık. Hatırlarsanız Yıldız Holding, 2018’de 6 milyar dolarlık kredi borcunu yeniden takvimlendirmişti. Durumun aslında dağınık halde olan kredilerin sadeleştirilerek yeniden ödeme planı yapılması olduğunu yazmıştık. Kulis haberimizde Yıldız Holding’in tekrar bankalarla masaya oturduğunu ve anlaşmayı revize edeceği kulisini vermiştik. Öğrendiğimize göre bankalarla anlaşmaya varılmış.

Yıldız Holding’in 2018’de Yapı Kredi Bankası liderliğinde bankalarla yaptığı anlaşma, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın uyguladığı başarılı çalışmalar, dünyada oluşan yeni ekonomik şartlar ve faiz oranlarıyla uyumlu olacak şekilde yeniden revize edilmiş.

Yıldız Holding kendisi halka açık değil ama halka açık şirketlere sahip olduğu için konuyla ilgili KAP’a açıklamada bulundu.

Açıklama bizim kulis sayfalarımızda yazdığımız haberi de teyit etti. Yıldız Holding’in açıklamasında bu bilgiler verildi: “Tüm insanlığı etkisi altına alan global salgının sebep olduğu olağanüstü koşullara rağmen, 2020’nin ilk yarısında güçlü performans göstererek başarılı finansal sonuçlar elde eden Yıldız Holding, elde ettiği yurtdışı gelirlerle Türkiye’deki bankalara kısa süre önce toplam 600 milyon dolar nakden erken ödeme yaptı. Böylece Yıldız Holding 2018’den bu yana tüm alacaklı bankalara toplam 2 milyar 561 milyon dolar ödeme yaparak yükümlülüklerini eksiksiz ve ödeme takviminden önce yerine getirdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu