Şirket Haberleri

Yerli otomobile yerli yazılım teklifi

Başarsoft 1997’den bu yana coğrafi bilgi sistemleri ve altyapı çözümleri üretiyor. Ayrıca 2007’den bu yana Google başta olmak üzere İGO ve Yandex gibi harita servisleri için Türkiye navigasyon verisi sağlayıcılığı yapıyor.

Bugün devam etmekte olan birçok önemli coğrafi bilgi sistemleri projesinde, Başarsoft ve Maplnfo ürünleri kullanılıyor. Özetle, Türkiye’de kullanılan navigasyon uygulamalarının harita bilgilerini Başarsoft sağlıyor. Yani yerimizi, yönümüzü bulmamıza yardımcı olan haritaların mimarı bir şirket. Malum pandemi nedeniyle online alışveriş patlamış durumda. En büyük yük de kargo şirketlerinin üzerinde. Taşıdıkları malları müşterilerine en hızlı ve en düşük maliyet düzeyleriyle ulaştırmanın peşindeler. Duyduğumuza göre kargo şirketleri de Başarsoft’un dijital haritalarını kullanıyormuş.

Bu dijital haritaları kullanmaya başladıktan sonra gönderilerin yanlış adrese gitme sorunu da ortadan kalkmış.

Başarsoft’un kurucusu ve CEO’su Alim Küçükpehlivan. Firmanın haritaları sürekli geliştiriliyor. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın değişik ülkelerine hizmet ihraç ediyorlar. Şimdilerde heyecan verici bir projeye teklif sunmuşlar. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğündeki Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.ş. (TOGG) yerli otomobil çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İşte Başarsoft, navigasyon ve harita yazılımları geliştirmek için teklifte bulunmuş. Yerli otomobile yerli yazılım yakışır diye gelişmeyi aktardık. Tabii ki karar ve takdir TOGG yönetiminin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu