Şirket Haberleri

Yellow Pagesten KOBİ’lere Web Sitesi Hizmeti

Online firma rehberi Yellow Pages, Kuzey Amerika ve Avrupa’da KOBİ’lere özel web sitesi çözümleri sunan Duda ile işbirliğine gitti. Bu kapsamda Yellow Pages bünyesinde kurulan özel bir ekip web sitesi hizmeti alan KOBİ’lere yönelik çalışacak.


Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte KOBİ’ler için dijital dünya yolculuğu da hızlandı. Dijital haritalarda var olma zorunluluğuyla birlikte haritalarda aradığı yeri bulan müşterinin detaylı bilgi için doğmdan fiımanın web sitesini ziyaret ettiği de göz önüne alındığında, firmalar için web sitesinin varlığı artık kaçınılmaz.

Yellow-Pages-Duda

Hatta sadece web sitesinin varlığı yeterli değil. Google’ın geçtiğimiz nisan ayında mobil uyumlu sitelere arama sonuçlarında öncelik vereceği duyurusuyla birlikte mobil cihazlarda gö-rüntiilenebilen bir web sitesine sahip olmak da öncelikler arasına girdi. Özellikle arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak ve müşterilere doğrudan ve daha hızlı ulaşmak isteyen KOBİ’ler için güncel, güvenilir, mobil uyumlu ve ulaşılabilir fiyatlara web sitesi sahibi olma ihtiyacı arttı.

İşte bu ihtiyaç bu alanda girişimlere de yol açıyor. Veri tabanında 840 binden fazla firma verisi bulunduran online firma rehberi Yellow Pages, Türkiye’de coğrafi konumlaması doğru yapılmamış, yani enlem-boylamı doğru saptanmamış KOBl bırakmamayı hedefliyor. KOBİ’lerin Google, Apple, Bing, Yelp gibi dijital haritalarda doğru yerde olmasını sağlıyor.

DİJİTAL DANIŞMANLIK

Yellow Pages, web sitesi çalışmalarına hız kazandırdı. Bu kapsamda yeni bir işbirliğine imza atan şirket, Kuzey Amerika ve Avrupa’da KOBİ’lere özel web sitesi çözümleri sunan Duda ile anlaştı. Palo Alto-Silikon Vadisi’nde konumlanan Duda, 2010 yılında bütçesi sınırlı ve teknoloji konusunda geniş ekiplere ve imkanlara sahip olmayan küçük ve orta ölçekli firmalara hizmet vermek üzere kuruldu. Bugün AT&T, Yahoo, Google, Homestead, OpenTable ve Dreamhost gibi büyük oyuncuların iş ortağı olan Duda, halen 5 milyonun üzerinde siteyi barındırıyor.


Türkiye pazarına büyük ilgi gösteren Duda, işbirliği kapsamında altyapısını da Türkiye pazarının özelliklerine göre yerelleştirdi. İşbirliği kapsamında Yellow Pages bünyesinde kurulan, proje yöneticileri, tasarımcılar ve yazılımcılardan oluşan özel ekip, web sitesi hizmeti alan KOBİ’lere dijital pazarlama danışmanlığı yapacak ve web sitelerini yönetecek.

FİYAT AVANTAJI

Yellow Pages Genel Müdürü Semin Özmoralı, KOBİ’ler için dijitalin ve mobilin artan önemini yakından izleyen bir firma olarak, uzun bir süredir bu konuda gelişmiş ama KOBİ’lerin bütçelerine uygun bir teknoloji partneri aradıklarını belirtiyor. Duda’nm bu açıdan yeni bir kapı açtığını söyleyen Özmoralı, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kuzey Amerika ve Avrupa’da KOBİ’lere özel web sitesi çözümleri, bu konudaki deneyimi, teknolojik üstünlüğü ve fiyat avantajı, bu yeni hizmetle birlikte Türk KOBİ’lere ulaştırdığımız en önemli farklılıklar. Hedefimiz, Türkiye’de mobil uyumlu, güvenilir bir web sitesi olmayan KOBİ bırakmamak. Başta akıllı telefonlar ve tabletler olmak üzere tüm ekranlarla uyumlu, profesyonel bir web sitesine sahip olmak, esnaf için, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hayal ya da ulaşılmaz bütçelerle değil artık. Bizim hedefimiz de bu imkanı, Türkiye’nin dört bir yanındaki KOBİ’lere en hızlı şekilde ulaştırmak.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu