Şirket Haberleri

Vialand’i 2017’de Anadolu’ya taşıyacak

Gürsoy Grubu, Vialand ve Venezia’da ortağı Bayraktar Grubu’nun hisselerini satm alınca iki AVM’de de yönetimde değişime gitti. THY’de 12 yıllık satış ve pazarlama tecrübesi olan Faruk Çizmecioğlu, iki projenin de genel müdürlüğüne getirildi. Çizmecioğlu, “2017’de Anadolu’da hem sıfırdan AVM kurma hem de satm alma yoluna gidebiliriz. Sıfırdan yatırımlarda temapark da yapabiliriz” diyor.

İstanbul’un iki önemli projesi olan Venezia ve Vialand’i hayata geçiren Gürsoy Grubu ile Bayraktar Grubu yollarını ayırdı. Gürsoy Grubu artık yoluna yalnız devam ediyor. Gürsoy Grubu, ekim başında yaptığı bir hamleyle Via GYO’nun hem Vialand hem de Venezia’daki tüm hisselerim satın aldı. Bunun ardından yönetim kadrolarında bir değişime gidildi. Venezia ve Vialand genel müdürlüğü koltuğuna Faruk Çizmecioğlu getirildi. Kariyerinde 12 yıllık Türk Hava Yollan (THY) geçmişi bulunan Çizmecioğlu, satış ve pazarlama konusundaki tecrübelerim yeni iş alanına taşıyacak.

Geçtiğimiz ekim ayında yeni görevine başlayan Faruk Çizmecioğlu, “2017’de Vialand ve Venezia’daki ziyaretçi sayılarında artış hedefliyoruz. Ayrıca Anadolu’da bir AVM daha açmak gündemimizde. Grubumuzun 30 yıla yakın süredir restorasyon işi de var. Bu alanda da büyümemiz sürecek” diyor.

Vialand

ZİYARETÇİ SAYISI ARTACAK

Vialand bu yıl dördüncü yılını kutlayacak. AVM kısmı 2015’te 25 milyon seviyelerinde ziyaretçi alırken 2016’yı 28 milyon ziyaretçiyle tamamladı. Temapark kısmında ise ziyaretçi sayısı yılda 900 binler seviyesinde. Mimarisiyle iddialı olan Venezia Mega Outlet ise 2016’da 11 milyon ziyaretçiye ulaştı. Faruk Çizmecioğlu, 2017 yılında tüm projelerde ziyaretçi artışı hedeflediklerini belirtiyor. Çizmecioğlu, “Vıaland’de AVM kısmında 30 milyon, temapark kısmında ise 1 milyon ziyaretçinin üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Venezia’da 15 milyon ziyaretçi hedefimiz var. 2-3 yıl içinde de Venezia’da ziyaretçi sayısının 20 milyonu geçmesini bekliyoruz. 2017’de Venezia’nın tanıtımına ağırlık vereceğiz” diyor.

Projelerinde sadece alışveriş yaptırmayı değil aynı zamanda insanları eğlendirmeyi de hedeflediklerini söyleyen Faruk Çizmecioğlu, Venezia Mega Outlet’in geçtiğimiz kasım ayında Cannes’da düzenlenen MAPIC Fuan’nda önemli bir ödül kazandığını, ‘Best Outlet Çenter’ kategorisinde ilk üçe girdiğini vurguluyor.

YENİ AVM PROJESİ

Önümüzdeki dönemde Vialand’de yeni yatırımlar olacak. Öncelikle bir yıldır çalışmayan King Kong’un yeri değiştirilerek aktifleştirilecek. Tema-parkta belli ünitelere özel kamera sistemleri konulacak. Aynca yeni üniteler de getirilecek.

2017’de yeni yatınm planlan olduğunu da söyleyen Faruk Çizmecioğlu, “2017’de hem sıfırdan AVM kurma hem de AVM satın alma yoluna gidebiliriz. Şu anda İzmir, Antalya ve Ankara’da farklı projelerle görüşüyoruz. Sıfırdan olan yatınmlarda temapark da yapabiliriz. Yurtdışından da teklif alıyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu