Şirket Haberleri

“Uyum” sağlayacak mı?..

“Uyum” sağlayacak mı?..

Perakende sektöründe ulusallar kadar güçlü olan yerel zincirler de bulunuyor.

Bunlardan biri de Ankara merkezli Makro Market. 1 milyar TL üzerinde ciroya ulaşan firma 2012 yılında yine İstanbul’un güçlü yerel zincirlerinden Uyum Market’i satın almıştı.

Uyum Market

255 mağazaya ulaşan Makro Market, Ankara başta olmak üzere iç Anadolu Bölgesi’nde güçlü bir zincir. Uyum’u satın aldıktan sonra İstanbul piyasasına girmiş ve ulusal olma yönünde önemli bir adım atmıştı. Firma yaptığı bu operasyonla da Türkiye’nin ilk 10 perakendecisi arasına girdi. Hem Makro hem de Uyum kendi bölgelerinde güçlü bir markalar.

Makro Market ekibi Uyum’u şimdiye kadar İstanbul’daki merkezlerinden yönetiyorlardı. Firmanın İstanbul’da bağımsız bir yönetim organizasyonu vardı. Makro Market’in Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör İstanbul’daki yönetim merkezini küçültme kararı almış. Merkez ofisten birçok çalışanla yollar ayrılmış. İstanbul Uyum yönetimi de Ankara’ya bağlanmış. Güneşli’deki Uyum Genel Merkezi de kapatılmış ve daha küçük bir ofise geçilmiş. Bu yapılanma verimlilik adına yapılmış. Yoksa Makro ve Uyum’da bir küçülme olmayacakmış…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu