Şirket Haberleri

TWITTER İNTERNETİN CALL CENTER’I OLMAYA ADAY

TWITTER İNTERNETİN CALL CENTER’I OLMAYA ADAY

TWITTER’IN DİREKT MESAJDA KARAKTER SINIRLAMASINI KALDIRMASI, ŞİRKETLERİN MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ İÇİN FIRSATLAR BARINDIRIYOR.

twitter

Geçtiğimiz ay CEO değişikliği ile çalkantılı bir dönem geçiren mikro blog sitesi Twitter sessiz sedasız, pazarlama stratejilerini değiştirecek bir adım attı ve direkt mesaj karakter sınırlamasını kaldırdı. Artık 140 karakter yerine 10 bin karaktere kadar doğrudan mesaj atılabilecek. Bunun şirketler için önemli bir iması bulunuyor. Şirketler son dönemde müşterilerinden en sert tepkileri Twitter üstünden alıyor. Buna karşılık müşteri ilişkileri yönetmenlerinin Twitter üzerinden müşteriye cevap vermelerinde 140 karakter sının kafa kanşıklığına yol açabiliyordu. Uzmanlar yeni düzenlemeyle birlikte Twitter’ın Online cali center’ı olacağına kesin gözüyle bakıyor.


Aynca Twitter gözlemcileri, yükselen mesajlaşma pazanna da dikkat çekiyorlar. Twitter’m bu pazardan pay alması ise sınırlan kaldırmasına bağlı. Twitter’ın bir sonraki aşamada Facebook gibi me-sajlaşma uygulamasını geliştirmesi de bekleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu