Şirket Haberleri

Türkiye’den çekilmiyormuş

İsveç merkezli dünyaca ünlü perakende zinciri H&M Türkiye pazarına 2010 yılında girdi. İlk mağazasını Forum İstanbul AVM’de açan şirketin Türkiye’de şu anda 60 mağazası var.

Bunların 30’dan fazlası İstanbul’da. Ankara’da 20, İzmir’de altı mağazası bulunuyor. Kocaeli, Sakarya gibi Anadolu şehirlerine de yayılan firma, tatil yörelerinde de hizmet veriyor.

Son günlerde H&M’in Türkiye pazarından çıkacağı yönünde duyumlar alıyoruz. Bu bilgilerin doğru olup olmadığını öğrenmek için firmayı aradık. H&M Türkiye yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, bu söylentilerin aslı astarı yokmuş. Hatta firma Türkiye pazarında daha da büyümeyi planlıyormuş. Pandemi yaşanmasına rağmen bu yıl Akasya AVM’de açılan mağaza gibi yeni mağazalar da devreye girmiş.

Mevcut birçok mağazada yenileme çalışmaları bile yapılmış. Arkadaşımız Özbey Men’in yine firma yetkililerinden aldığı bilgilere göre, firmanın ev dekorasyonu ürünleri satılan H&M Home mağazalarının açılışı da hızlandırılmış. Bu konseptteki ilk mağaza Capitol AVM’nin yanında hizmete girmiş. Yine Bodrum’da açılan H&M Home mağazasının performansı da hayli yüksekmiş. Firma yine İstiklal Caddesi ve Bağdat Caddesi’ndeki mağazaların cirolarından da son derece memnunmuş. Gördüğümüz kadarıyla H8ıM, Türkiye’deki yatırımlarına dolu dizgin bir şekilde devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu