Şirket Haberleri

Turkcell Bulut’la verileriniz hep güvende!

ŞİRKETLER içinde bulunduğumuz süreçte iş sürekliliğini sağlamak amacıyla teknoloji gücünden daha fazla yararlanmaya başladı.

Sürdürülebilir rekabet gücüne erişmek için dijital dönüşüm çalışmalarına önceden başlamış olanlar, hızlıca yeni çalışma modellerine uyum sağladı. îş sürekliliği bir şirketin belirsiz bir süre boyunca tam kapasite ile çalışması gereken sürekli esnekliğe kaydı, işletmelerin uzaktan çalışmaya devam edebilmek için dosyalara erişim sağlamaları yeterli değildi, aynı zamanda iş uygulamalarının da istikrarlı ve güvenli şekilde bulut tabanlı çalışmalarını sağlamaları gerekti. IT liderlerine göre bunu başarmanın tek yolu bulut teknolojileri. Değişimin gerekliliğini fark eden bazı şirketler geç kalmadan bu süreçte geleneksel IT yönetim süreçlerinde ve teknolojik altyapıda yaptıkları geliştirmelerle esnek, yeni nesil, bulut tabanlı sistemlere geçiş yaptılar. Bağımsız araştırma kurumlarının yaptığı birçok araştırma da bu durumu destekliyor ve gösteriyor ki dünyada ve ülkemizde bulut yatırımları artarak devam ediyor.

VERİLERİNİZ GÜVENDE

Bulut teknolojilerinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte şirketlerin ciddi kazanımlar elde ettikleri biliniyor. IT altyapı yatırım maliyetlerinde, fiziki alanlarda, enerji tüketiminde, iş gücünde tasarruflar sağlamakla birlikte bilgi güvenliği, performans, sürdürülebilirlik, ölçeklenebilirlik, hızlı kurulum ve kolay yönetim gibi avantajlar da sağlıyor.

Bulut teknolojileri sayesinde hayatımıza bu dönemde giren uzaktan çalışma modelleri, Online toplantılar ve dijital ortamda sunulan diğer hizmetlerin yönetilmesi, sunulması ve kaynakların paylaşımı çok daha kolay hayata geçirildi. IT altyapı ve verilere güvenli bir şekilde her yerden erişim sağlarken KVKK’ya uyum da önemli gereksinimlerin başında yerini aldı.

Bilgi güvenliğini tescilleyen ISO 27017 Bulut Bilgi Güvenliği Sertifikasına sahip olup, Türkiye’nin bu sertifikaya sahip ilk ve tek servis sağlayıcısı olan Turkcell, bulut hizmetini ülkenin farklı bölgelerinde bulunan veri merkezlerindeki tam yedekli altyapılardan sağlıyor. Böylece iş sürekliliğini sağlayacak en yeni teknolojiler, yatırım maliyetini üstlenmeden Turkcell Bulut üzerinden kullanılabiliyor.

Turkcell Bulut
Turkcell Bulut

BENZERSİZ DİJİTAL MÜŞTERİ DENEYİMİ

Relansmanı gerçekleştirilen turkcellbulut.com.tr platformu, TurkcelPin teknoloji gücünü hissettirerek, bulut hizmetlerinin sunduğu kolaylık, esneklik ve ihtiyacın anında karşılanmasını mümkün kılıyor. IT alanında uzman profiller ve mevcut bulut müşterileri ile yapılan analiz çalışmaları sonrası, kullanıcı deneyimi odağı ile ihtiyaçları hızlı ve sade tek ara yüzden karşılıyor. Kullanıcı dostu ekranlar ve takibi kolay işlem basamakları ile tasarlanan online Turkcell Bulut platformu, son kullanıcının yaşadığı zorlukların önüne geçerek dijital müşteri deneyimi sağlıyor.

Platform üzerinden sunulan altyapı ve uygulama hizmetleri, kullanıldığı kadar ödeme imkanıyla, istenilen kapasitede satın alınarak dakikalar içinde kullanılmaya başlanıyor. Bulut hizmetleri kapsamında Sanal Veri Merkezi, Sunucu Barındırma, PC Yedekleme, Yeni Nesil Sunucu Yedekleme gibi servisleri bulunuyor. Sanal sunucu veya Sanal Veri Merkezi hizmetlerinin kurulumu 8 dakika içinde gerçekleşiyor. Ayrıca sunucular üzerindeki kaynak değişikliği talepleri ise 5 dakika içinde hazır hale geliyor. Uçtan uca otomasyonu yapılmış bu entegre platform, kullanıcıların kendi kaynaklarını kendilerinin yönetmelerine de olanak sağlıyor. Böylelikle son kullanıcı aldığı ürünleri monitör ediyor, yeni ürünler hakkında bilgi ediniyor. İhtiyaç anında destek ekiplerine 7/24 ulaşabiliyor ve destek süreçlerinin şeffaflaşması sayesinde destek taleplerinin hangi durumda olduğunu izleyebiliyor. Şeffaflık prensibi ile kullanılan hizmetler açık ve net olarak faturalandırılıyor.

Şirketlerin iş sürekliliğini sağlamak, IT altyapı ve verilerini depolamak amacıyla tercih ettikleri Turkcell Bulut hizmetlerinden turkcellbulut.com.tr adresini ziyaret ederek veya Turkcell kurumsal müşteri temsilcinizle iletişime geçerek faydalanmaya başlayabilirsiniz.

“Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı”

Turkcell, Türkiye’nin en büyük veri işletmecisi olarak “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı” vizyonunda öncülüğü üstleniyor. Uluslararası sertifikalandırılma kuruluşu olan Uptime Entitüsü’nden alınmış Tier-3 Tasarım ve Operasyon Sürdürülebilirlik sertifikalarına sahip üçü yeni nesil, toplam sekiz veri merkezine sahip. Yerli ve milli ürünlerle destekli, doğal afet ve felaketlere karşı korunaklı, yeşil bina sertifıkasyonuyla çevre dostu Turkcell Veri Merkezlerinde, şirketlerin verilerini ve İT altyapılarını güvenle saklayarak diledikleri yerden yönetebildikleri Turkcell Bulut hizmetini sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu