Şirket Haberleri

Titanic Otelleri Avrupa’da Büyüyecek

Titanic Otelleri’ni bünyesinde barındıran AYG Şirketler Grubu, önümüzdeki beş yılda Avrupa’daki otel sayısını artıracak. Şirket bu yılın sonunda Berlin’de üçüncü otelim hizmete sokacak. AYG Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Saim Aygün, “Hedefimiz kısa sürede önce Hamburg ve Münih gibi Alman şehirlerinde, ardından da Ingiltere ve Fransa’da yeni oteller açmak” diye konuşuyor.


Giresunlu Aygün Ailesi’nin 1970’lerin başında Almanya’nın Berlin şehrinde temellerini attığı AYG Şirketler Grubu, otelcilik ve gastronomide Avrupa’ya yayılma kararı aldı. Grup bünyesindeki Titanic Otelleri’nin şu anda Almanya’da iki ve Türkiye’de sekiz adet olmak üzere 10 oteli bulunuyor. Bugüne kadar Almanya’daki otel yatınmlan için 150 milyon Euro yatırım yapan grup, beş yıl içinde Berlin’in ardından Hamburg, Münih gibi Alman kentlerinin yanı sıra Fransa ve İngiltere’ye açılmaya hazırlanıyor.

Titanic Otelleri

Giresunlu altı erkek kardeşin yönettiği AYG Şirketler Gnıbu, yeni döneme ilişkin hedef büyüttü. 1960’larda Giresun’da bir bakkal dükkanıyla iş dünyasına atılan Aygün Ailesi’nin kaderi 70’lerin başında Almanya’ya gitmeleriyle değişti. Aile, Almanya’nın Berlin kentinde Türk mahallesi’ olarak bilinen Kreuzberg’de ‘Hasır’ adıyla aç-tıklan Türk yemekleri lokantası ile kısa sürede büyük başarıya ulaştı. Aygün Ailesi, bugün Türkiye ve Almanya’da 17 restoran ile hizmet veriyor.

Aygün Kardeşler, 2000’lerin başında ise turizm sektörüne adım attı. Şu an Türkiye’de beşi İstanbul’da, ikisi Antalya’da ve biri de Bodrum’da olmak üzere sekiz oteli bulunan Titanic otel zinciri ile markalaşmış dürümdalar. Aygün Kardeşler, Berlin’in merkezindeki üç otelleriyle yurtdışında da adlarından söz ettiriyorlar.

BEŞ YILDA 10 OTEL AÇACAK

AYG Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Saim Aygün, bugüne kadar Almanya’daki otel yatırımları için 150 milyon Euro harcadıklarını belirterek, “20l6’ya kadar otel sayımızı 13’e çıkarmayı hedefliyoruz. 2020’de ise beşi yurtdışında toplam 20 otele ulaşmayı planlıyoruz” diyor. Şu anda 3 bin oda ile faaliyet gösteren Titanic Otelleri, yıl sonunda tamamlanması beklenen Berlin’deki üçüncü otel ile birlikte toplam 3 bin 400 oda sayısına ulaşacak.


Kardeşleri Ahmet ve Aytaç Aygün ile birlikte grubun yurtdışı yatırımlarını yöneten Saim Aygün, halihazırda 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayan grubun cirosunun 2015 sonu itibariyle 170 milyon Euro’ya ulaşacağını söylüyor. Aygün, “Biz marka yaratmaya odaklanmış bir aileyiz. İleride Titanic otellerine ilişkin bir franchise çalışması yapabiliriz. Hem Türkiye’de hem de Almanya’da bu konuda çalış-malanmız var” diye konuşuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu