Şirket Haberleri

Sur Yapı’dan sekiz yeni proje

Son dönemde gayrimenkul ve AVM alanındaki atağıyla dikkat çeken Sur Yapı, 2017 yılında İstanbul’un altı farklı ilçesinde sekiz yeni projeye başlayacak. Bu projelerde 2 bin 554 konut ve 178 ticari alan olmak üzere toplam 2 bin 732 bağımsız bölüm olacak. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkam Altan Elmas, Anadolu’da da yeni bir proje için görüşmelerinin sürdüğünü söylüyor.

Konut, ofis, marina, AVM ve endüstriyel tesis gibi çok sayıda farklı projeye imza atan Sur Yapı, 2017’de yatırımlarına devam edecek. İstanbul’un altı farklı ilçesinde sekiz yeni proje başlatmaya hazırlanan şirket, aynca Anadolu’ya açılmak için de görüşmeler yürütüyor. Bu projeler dışında yıl içinde başka sürpriz projeleri de olacağını söyleyen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Anadolu’da büyük bir karma proje için görüşmeler yürüttüklerini belirtiyor. Şirket, İstanbul’da yapacağı sekiz projeyle 2 bin 554 konut ve 178 ticari alan olmak üzere toplam 2 bin 732 bağımsız bölümü satışa çıkaracak.

İstanbul’da Topkapı, Maltepe, Kağıthane gibi pek çok farklı noktada projeleri olan Sur Yapı, önümüzdeki günlerde Bahçekent ve Koşuyolu projelerine başlatacak. Bahçekent’te Emlak Konut GYO’dan arsa üzerine yapılacak projede bin 100 konut olacak ve 600 milyon TL yatırım yapılacak. E-5 Koşuyolu girişinde yer alan proje ise konut ağırlıklı olacak. Bu projede yeme-içme ağırlıklı dükkanlar da yer alacak.

sur-yapi

ANADOLU’YA YATIRIM

İstanbul’un yanı sıra Anadolu’da da büyüyen Sur Yapı, Bursa’da yer alan Marka Rezidans ve AVM’nin yapımına devam ediyor. Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yer alan ve 650 milyon dolara mal olan Marka Rezidans ve AVM’nin içinde 373 lüks rezidans yer alacak. Bu proje için 650 milyon dolarlık yatırım yapılıyor.

Öte yandan İzmir’in Bayraklı ilçesinde çok geniş bir arazide karma bir projeye başlamayı planlayan şirket, bu proje için 400 milyon dolar harcayacak. 147 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin alışveriş merkezinde 100’den fazla mağaza yer alacak. 25 bin metrekare kiralanabilir alanın bulunacağı projede toplam bin kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

Sur Yapı, önümüzdeki üç yıl içerisinde ise Anadolu’da 1 milyar doların üzerinde yatırımı faaliyete almayı hedefliyor.

100 milyon TL kira geliri var

Son dönemde AVM yatırımlarıyla dikkat çeken Sur Yapı’nın halihazırda Axis Kağıthane, Metrogarden ve Axis İstanbul olmak üç AVM’si bulunuyor. Bu AVM’lerin yarattığı iş hacmi ise 1 milyar TL’ye ulaşıyor. 20Î6’yı 600 milyon TL ciroyla kapatmayı planlayan şirketin gelirlerinin önemli bir kısmını da AVM kiraları oluşturuyor. AVM’lerden yaklaşık 100 milyon TL’lik kira gelirleri olduğunu söyleyen Altan Elmas, “Bu rakamı da dahil ettiğimizde ciromuz 700 milyon TL’ye ulaşıyor. 2016’da geçen yıla göre yüzde 15 büyüme gösterdik. 2017’de yeni projelerin de verdiği ivmeyle yüzde 25’lik büyüme hedefliyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu