Şirket Haberleri

Sistem 9 Medya, KOBİ’lere odaklandı

Kuramsal TV sistemleri kuran Sistem 9 Medya, KOBİ’lere odaklandı. Sistem 9 Medya Kurucusu Kaan Akm, sınırsız içerik yönetimi desteğiyle 36 aylığına aylık 100 dolara bu sisteme sahip olunabileceğini söylüyor.


Sistem 9 Medya’yı kuran girişimci Kaan Akın, 2005 yılında Türkiye’yi dünyada yeni tanınmaya başlanan Kunımsal TV Sistemleri (Digital Signage) sektörüyle tanıştırdı. Akm, önce bu sistemi Türkiye’nin önde gelen kuaförlerinde projelendirdi. Kapalı devre TV yayını tarzında işleyen sistemin özü, kuruluşlara konan dijital ekranlara bilgi ve reklam yansıtılması hizmetine dayanıyor.

Girişimci Kaan Akın, daha sonra bu sistemi bankalara, AVM’lere, fast foodlara, sinema salonlarına, benzin istasyonlarına yaymaya başladı. İşe tüm bilgilerini tek merkezden yönettikleri 300 dijital bilgi ekranıyla başlayan Sistem 9 Medya yönetimi, günümüzde Türkiye’de 81 şehir ve dokuz ülkede toplamda 18 bin dijital bilgi ekranını kendi network’u üzerinden kontrol edip yönetiyor. Müşteri portföyünde Türkiye’nin önemli fınans kuruluşlarından Köfteci Ramiz’e, THY’den Mc Donald’s’a kadar birçok irili ufaklı şirket bulunuyor.

Sistem 9 Medya

YATIRIM DA ALDI

Kurulduğu 2005 yılından şimdiye kadar yılda ortalama yüzde 40’lık büyüme kaydeden Sistem 9 Medya, günümüzde Türkiye’de hala çok bakir olan Kurumsal TV Sistemleri alanında yüzde 85’lik pazar payına sahip.

Geçen yılın ekim ayında Kuveyt’in önde gelen fonlarından NBK Capital’e 21 milyon dolar bedelle yüzde 51’lik hissesini satan Kaan Akın, bu yıl in-door reklam alanlarını daha da büyütmek için yatırımlar yapacak. Sistem 9 Medya Türkiye genelinde 18 bin ekran kurup yönetimini gerçekleştiriyor. Yeni yapılan anlaşmalarla bu sayı 20 bine çıkacak. Sistem 9 Medya’nın önümüzdeki beş yıl içerisinde 15 milyon dolar yatırım yapacağını söyleyen Akın, bu yıl Dubai’ye ofis kuracaklarını ve bu ofisten Ortadoğu pazarlarında da büyüyeceklerini belirtiyor. 2014 yılını 20 milyon dolar ciro ile tamamladıklarını ifade eden Akm, bu yıl ise 28 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekliyor.

AYLIK 100 DOLAR

Dijital ekran ve teknolojilerinin KOBİ’ler için de vazgeçilmez hale geldiğini söyleyen Kaan Akm, bu alana yönelik hedeflerini şöyle anlatıyor: “Sistem 9 Medya, KOBİ’lere hem görsel hem de teknolojik altyapıya sahip toplantı, konferans odaları kuruyor. Böylece onlara müşterilerini etkileme fırsatı sunuyor. Aynca son derece ekonomik fiyatlarda kurumsal TV kuruyor. Örneğin 47 inçlik bir ekran ve sınırsız içerik yönetimi desteğiyle 36 aylığına kiralama sistemiyle bir kurumsal TV kumıanız mümkün. Bunun aylık maliyeti ise sadece 100 dolar. Öncelikle işletmeleri afiş, broşür, katalog gibi masraflardan kurtarıyor, içerik akışı Sistem 9 Medya’nın grafik tasarım bölümü tarafından hazırlanıp dijital ekranlara taşman görsel eşliğindeki bilgiler tanıtımlara yeni bk boyut katıyor.”


Kurdukları ekranlarla çok şubeli müşterilerinde tek elden mesaj sunabilme imkanını da sağladıklarını belirten Kaan Akın, “Örneğin bir banka müşterimizde, bankanın genel müdürü tüm Türkiye’ye yayılmış şubelerinde mesai sonrası çalışanlarına seslenebilir. Maliyetsiz bir şekilde eğitim verilebilir, hatta ortak doğum günü dahi kutlanabilir” diyor.

Restoran menülerini yeniledi

Dijitalleşme, gıda sektörünün restoran ve cafe gibi birimlerinin menü göstergelerine de yansıdı. Dijital menü board’larda işletmelerin fiyat ve görselleri hızlıca güncelleniyor. Bu sistem sayesinde, markaların menü değişiklikleri, mesafe farkı olmaksızın tek merkezden yönetilebiliyor. Sistem 9 Medya olarak kontrol ettikleri dijital menü board’larla restoran ve cafe’lerin menü göstergelerine menü ve fiyatlarını interaktif bir şekilde yansıttıklarını belirten Kaan Akın, “Büyümeyi hedeflediğimiz diğer bir alan ise emlak ve kuaför sektörleri. Bunun yanı sıra hastanelere yönelik hedeflerimiz de var” diye konuşuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu