Şirket Haberleri

Sanpark, 42 ülkeye otopark sistemi ihraç ediyor!

Büyük şehirlerin en büyük sorunlardan biri olan otopark bulma sorununa otopark sistemi üreterek çözüm bulan Türk firması Sanpark, aralarında İngiltere, Almanya gibi ülkelerin de yer aldığı 42 ülkeye 10 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştiriyor. Dünya pazarında bu ürünleri üreten dört firmadan biri olan şirket, en son Londra’daki ABD büyükelçiliğine otopark sistemi yapıyor.


Dünya başta İstanbul olmak üzere Londra’dan Paris’e büyük kentlerin en büyük sorunu otopark yeri bulma sorunu oluyor. Otopark bulmak üzere sokak sokak dolaşan sürücüler hem enerji hem de zaman kaybı yaşıyorlar.

otopark sistemi

İnsanların otopark sorununa çözüm bulmak üzere otopark sistemini geliştiren yüzde 100 yerli sermayeli Sanpark, dünyada bu alanda faaliyet gösteren dört firma arasında yer alıyor.

Sanpark Genel Koordinatörü Cüneyt Şener, 15 yıldan bu yana Bursa’da 20 bin metrekare alanda yer alan fabrikasında üretim yapan Sanpark’ın, geçtiğimiz yıl 42 ülkeye 10 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirdiğini söylüyor.

Bu alanda en etkin ülke olan Almanya dünyada tekel haline gelirken, Sanpark başarısı ile Almanya’nın tekelini kırdı. Başarısını kanıtlayan şirket, en son Londra’daki ABD büyükelçiliğine otopark sistemi kuruluyor.

YARATICI BİR SİSTEM

Otopark sisteminin şehirlerin otopark sorunlarına çözüm bulma konusunda çok yaratıcı bir sistem olduğuna dikkat çeken Şener sistem hakkında şu bilgileri veriyor:

“Bu sistem sayesinde 49 metrekareye yani 3 araçlık yere minimum 50 araba yerleştiriyor. Makine en uzaktaki aracı 2 dakikada getiriyor. Dünyanın en hızlısı, otopark sistemi üreten firmalar arasında bu hızı yakalayan başka firma yok. Alman şirketleri Türkiye üzerinde hegamonya oluşturmaya çalışıyorlar. İki ülke arasında Türkiye’nin en etkin olduğu alan bu otopark sistemi ama kimsenin haberi yok.”

20 DAKİKA YER ARANIYOR!

Yapılan araştırmalara göre, şehir merkezlerinin kalabalık semtlerinde insanlar park yeri bulmak için ortalama 20 dakika harcıyor. Ana arterler dışındaki yollarda trafiğin yüzde 30’unu park arayanlar oluşturuyor. Otoparkların yetersizliği de ayrı bir sorun. Bu sorunun çözümünde ortaya çıkan son alternatif ise katlı otopark.

Otopark sisteminin Türkiye’deki mevcut İmar Kanununda tanımlanmadığı için yaygınlaşamadığına işaret eden Şener, “Yeni İmar Kanunu ile birlikte bu sistemin uygulanabilmesi mümkün bir hale geldi. Yeni kanun ile otopark konusunda Türkiye’de yeni bir pazar yaratılacak. Böylece Türkiye’de başta İstanbul olmak üzere park sorunu yaşanan tüm kentlerin park sorunlarına çözüm bulunması sağlanacak” diyor.

UCUZ VE PRATİK BİR SİSTEM

Sanpark, otopark sistemleri ve otopark çözümleri ile hem ucuz hem de kolay park imkanı sunduğunu vurgulayan Şener, sistemin sağladığı kolaylıkları şu sözlerle özetliyor:


“Özellikle büyük şehirlerde insanlar araçlarını park etmek için uzun zaman ve enerji harcıyor. Buna kaybedilen zamanı da eklediğimizde Sanpark sistemlerinin önemi ortaya çıkıyor. Aracınızı park etmek için sokak sokak gezmeye son veren sistemlerimiz, kar dolu gibi doğa koşullarında ya da hırsızlık tehlikesi bulunan kuytu, karanlık alanlara park etmek yerine, arabanızı daha güvenli, son teknoloji ürünü sistemlerle park etmenizi sağlıyor.”

“Aracınızı park etmek için sokak sokak gezmeye son veren sistemler sayesinde arabanızı daha güvenli, son teknoloji ürünü sistemlerle park edebiliyorsunuz” diyen Şener, bu sistemlere yapılan yatırımın sağlanan enerji ve zaman tasarrufu ile kısa zamanda kendini amorti ettiğine de dikkat çekiyor.

5 KITADA HİZMET VEREN ŞANMAK GARANTİSİYLE…

Araç liftleri ve kaldırma ekipmanlarında Türkiyede lider olan ve dünyada 5 kıta üzerinde faaliyetleri bulunan 50 yıllık Şanmak şirketinin üretim tecrübesinden yararlanan Sanpark sistemlerinin geliştirdiği ürünler, İstanbul’un en yoğun park trafiğinin yaşandığı Eminönü, Kadıköy, Şişli gibi noktalarda kullanılıyor.

Otopark sistemleri, otopark çözümleri, ekonomik otoparklar ile şehir insanının hayatını kolaylaştıran Sanpark, kalabalık şehir hayatı, karmaşası içerisinde büyük stres, maddi külfet ve risk almak zorunda kalan şehir insanına en kolay ve en ekonomik park alanlarını oluşturuyor.

Fiziksel gerekliliklere ve kişiye özel çözümlere yönelik spesifik tasarımları ile dünyada sektörün kullandığı en üst teknolojiye sahip olan otopark sistemleri, Sanpark mühendislik hizmetiyle, en uygun çözümü, en iyi fiyatlarla sunuluyor. Müşteri ihtiyaçlarının spesifik olarak belirleyen şirket, kişiye yönelik tam uyumlu çözümleri en uygun fiyatlarla sunarken, yedek parça ve servis hizmetlerini kesintisiz sunması, teknik danışmanlık hizmeti ile de öne çıkıyor.

ZAMANDAN, YAKITTAN, ALANDAN TASARRUF!

Otomobil sahiplerini park yeri aramak üzere trafikte gezinmekten kurtaran Sanpark, daha çabuk park yeri bulmayı sağlayarak zamandan ve yakıttan tasarruf sağlıyor. Yakıt tasarrufu ile birlikte karbon emisyonunu azaltması ile de çevreyle dost bir sistem olarak öne çıkıyor..

OTOMATİK PARK SİSTEMLERİ

Sanpark sunduğu otomatik park sistemleri ile de tüketicilerin park etme konusundaki sorunlarına da çözüm üretiyor. Konvansiyonel park etmeye göre Otomatik Park Sistemleri, normal parklara kıyasla daha az yer gereksinimi ile uygun çözümler sunarken, daha fazla yeşil alan, daha fazla sosyal alan uygulaması için yaşam alanı ayrılabilmesini de sağlıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu