Şirket Haberleri

Şahenk ve Aşçı’dan dev turizm kompleksi

Doğuş Holding ve Astaş Holding, Bodrum Güvercinlik’te dev bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. İki holdingin ortaklığıyla 2 bin dönüm arazi üzerine karma bir turizm kompleksi inşa edilecek. 1 milyar dolara mal olacağı öngörülen projede iki futbol sahası, tenis ve golf alanları ile bir otel yer alacak. Projenin inşaatına gelecek yılın ilk çeyreğinde başlanacak.

vedat asci - ferit sahenk

Doğuş Holding ile özellikle son dönemde geliştirdiği turizm ve gayrimenkul projeleriyle adından söz ettiren Asta ş Holding, Bodrum Güvercinlikte dev bir turizm kompleksi inşa edecek. Proje maliyetinin 1 milyar doları bulacağı öngörülüyor.

Bodrum Güvercinlik’te yer alan golf tesisi Vita Park Golf Resort’u satın alan ikili, yeni proje için de çalışmalan hızlandırdı. 2 bin dönüm arazi üzerinde iki futbol sahası, tenis ve golf alanlannın olduğu dev bir spor kompleksinin yapılacağı projede bir de otel inşa edilecek. İki grup arasında ortaklık konusunda son imzalann atıldığı belirtilirken, anlaşmanın ardından yatırımın detaylan üzerinde de çalışmalara başlandığı ifade ediliyor.

İLK ÇEYREKTE BAŞLAYACAK

İnşaatına 2015’in ilk çeyreğinde başlanacak projenin iki yılda tamamlanması planlanıyor. Karma proje ile ortaklar Bodrum’un yaz aylarındaki cazibesini kış aylarına da taşımak istediklerini söylüyor. Yani 12 ay açık kalacak, turizme hizmet edecek bir kompleks oluşturulacak. Projenin yatırım bütçesinin bu açıdan 1 milyar dolar gibi yüksek bir tutara erişeceğinin öngörüldüğü ifade ediliyor.

Bilindiği gibi, tekstil makineleri, gayrimenkul, işletmecilik ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Astaş Holding, son dönemlerde özellikle gayrimenkul alanında hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiriyor. Hatırlatmak gerekirse, İstanbul’da Astoria Alışveriş Merkezi ve rezidans, Etiler’de Bellevue îş Merkezi, Maçka Rezidans by Armani Casa, Bodrum Cennet Koyu’nda Mandarin Oriental ile tamalanacak proje ve son olarak Kuruçeşme Arena arazisine yapacağı lüks otel holdingin önde gelen işleri.

Aldığımız bilgiye göre, planlanan bu projede otelin işletmesi için yine lüks bir zincirle anlaşılacak.

Özellikle gayrimenkul alanında lüksün sembolü markalarla yaptığı işbirlikleriyle adından söz ettiren Astaş Holding ile Doğuş Holding arasındaki bu ortaklıkta hakim grubun Doğuş olduğu aktarılıyor. Bu ortaklığın bir müşteri ilişkisinden doğduğu belirtiliyor. Vedat Aşçı’nın patronu olduğu Astaş Holding tarafından yapılan ve pek çok ünlünün villa aldığı Bodrum’daki Cennet Koyu Mandarin Oriental’de Doğuş Holding Başkanı Ferit Şahenk de evsahibi oldu. Yıldırım Demirören, Suzan Sabancı ve Dilek Sabancı, Ethem Sancak, Cem Yılmaz, Mustafa Koç gibi isimlerin villa aldığı tesisten Ferit Şahenk üç villa satın aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu