Şirket Haberleri

S.T.O.K Turizmin Satışları Arttı

burhan pesenYurtiçi ve yurtdışında kurumsal toplantı, etkinlik ve gezilerin tasarlanması ve yönetimi konusunda hizmet veren S.T.O.K Turizm, bu yıl Office 365’e geçtikten sonra kesintisiz hizmet ile müşteri memnuniyetini katladığı gibi aldığı iş sayısında da artış gerçekleştirdi.

S.T.O.K Turizm, sektörde “kurumsal etkinlik organizasyonları” alarmda 1998 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Yılda yurtiçi ve dışında olmak üzere 600 civarında organizasyon gerçekleştiriyor. Microsoft ürünlerini uzun zamandır tercih eden S.T.O.K Turizm, 2013 yılında Office 365’e geçme karan aldı. Office 365 programını kullanmadan önce e-posta hizmetini dış kaynaklı firmalardan sağlayan şirket, bu nedenle sistemin çalışmasında bir bütünlük kuramıyor ve e-posta hizmetiyle ilgili sürekli sorunlar yaşıyordu.


Tanıtımının yapılmasının ardından Office 365‘e geçen şirketin Teknik ve Lojistik Departman Direktörü Burhan Pesen, “Çok iyi yerel servis alıyoruz ve bu karan vermiş olmaktan dolayı çok memnunuz” diyor. Office 365 ile pek çok avantaj elde ettiklerini anlatan Pesen, “Hizmetin web’den yönetilebilmesi çok pratik. Kullanıcı açma, tanımlama ve yönetme oldukça basitleştirilmiş. Mobil sistemlerle uyumlu olması e-posta takibini kolaylaştırırken, kayıplann da önüne geçiyor ve bununla beraber Outlook’un açık kalması, e-postaların telefona düşüp düşmemesi gibi sorunlan artık kul-lanıcılanmız yaşamıyor” diyor.

“Maliyetlerimizi düşürdük”

Office 365’in sağladığı kesintisiz hizmetle müşteri memnuniyetini artıran S.T.O.K Turizm, iş sayısında da artış yakaladı. Pesen, geçiş sonrası elde ettikleri sonuçlara ilişkin şunlan ekliyor: “Hizmetin durması, anza yaşanması, e-posta kaybı gibi endişelerimiz yok artık. Office 365’in güvenlik açısından filtreleme sistemi oldukça başarılı. Gereksiz e-postalarda gözle görülür bir azalma oldu. Arşivlerimizi bile Microsoft sunucusu üzerinde tutabiliyoruz.


Aynı zamanda 2 GB olan e-posta kutusu kapasitemiz 20 GB’a kadar yükselmiş oldu. Lync hizmeti sayesinde sunum paylaşımı, uygulama paylaşımını ve müşterilerimizle görüşmelerimizi fiziki olarak bir araya gelmeye ihtiyaç duymadan tek bir program üzerinden yürütebiliyoruz. Organizasyonunu yaptığımız etkinlikler nedeniyle genelde ofis dışında çalışmamız gerekiyor. Bu dönemlerde özellikle eski e-postalanmıza ve dosyalanmıza ulaşmaya ihtiyacımız oluyor. Office 365 kullanmadan önce bu konuda sıkıntı çekiyorduk ancak şimdi web üzerinden kolaylıkla e-postalara ulaşabiliyoruz. Ofis dışında olmamıza rağmen masamızda çalışıyor gibi işlerimizi ertelemeye gerek duymadan yürütebiliyor, müşterilerimize hızlı yanıt verebiliyoruz” diyor.

Kesintisiz hizmetle müşteri memnuniyetini artırdıklannı da söyleyen Pesen, daha hızlı teklif verebildikleri için aldıkları iş sayısında da artış yaşadıklanm belirtiyor. Office 365’in diğer katkısının da maliyetler üzerinde olduğunu, Exchange Server hizmetini e-posta şirketlerinden aldıklan dönemde ödedikleri kira bedelinden Office 365’e geçtikten sonra kurtulduklarını da sözlerine ekliyor.

“İş dünyasında artık zaman çok hızlı akıyor. Dijital teknoloji özellikle yazılım alanında çok daha hızlı ilerliyor. Müşterileriniz giderek sunulan hizmetten daha fazla ve daha hızlı rapor alabilmeyi talep ediyor. Hizmetleri kendileri detaylandırabilmek ve yönetebilmek istiyor. Müşterilerinizin ve sizin hızlı ve düzenli bağlantı kurabilmenizin tek yolu dijital dünyaya hızla adapte olabilmekten geçiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu