Şirket Haberleri

RE/MAX, 2015 yılı sonunda 250 ofise ulaşacak

RE/MAX Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, 2014 yılında ofislerinin cirosunda yüzde 30’a yakın artış sağladıklarını söylüyor. Goldştayn, gayrimenkul piyasasındaki canlılığın devam ettiğini dile getiriyor.

1997 yılında Türkiye pazarına giren RE/MAX, bugün ülkemizde 240 ofisiyle hizmet veriyor. Şirket, 2015 yılı sonunda 250 franchise ofisine ulaşmayı hedefliyor.

Dünya genelinde 97 ülkede 96 binden fazla gayrimenkul danışmanıyla faaliyet gösteren RE/MAX, Türkiye pazarına girdiği 1997yılından bu yana pek çok girişimciye iş fırsatı sundu. Şirket, bugün Türkiye’de 240 franchise ofisiyle hizmet veriyor. 2014 yılında ofislerin cirosunda yüzde BO’a yakın büyüme yakaladıklarını belirten RE/MAX Türkiye kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, 2015 yı-lı sonunda 250 franchise ofisine ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. Gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilerin güvenilir, profesyonel ve gayrimenkul alanında başarılı kişilerle çalışmaya önem verdiklerini söyleyen Goldştayn, “RE/MAX’de hem ofis sahipleri, hem de gayrimenkul danışmanları kendi işlerinin sahibi oldukları için, bireysel performanslarına ve müşteri memnuniyetine daha fazla önem veriyorlar” diyor.

REMAX

2015’te de Türkiye’de gayrimenkul sektörünün hareketli olacağını söyleyen Goldştayn, sektöre ve RE/MAX’m büyüme planlarına ilişkin sorularımızı yanıtladı.

2014 sizin için nasıl bir yıl oldu, ne kadar büyüme gösterdiniz? 2015 hedefiniz nedir?

Türkiye’de 2 bin 200’ü aşkın gayrimenkul danışmanının faaliyet gösterdiği 240 franchise ofisimizle, profesyonel gayrimenkul pazarlama ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. 2014 yılında ofislerimizin cirosunda yüzde 30’a yakın artış sağladık. 2015 yılı sonunda 250 franchise ofisine ulaşmayı hedefliyoruz.

RE/MAX olarak girişimcilere sunduğunuz fırsatlar neler?

1997 yılından bugüne yeni iş kurmak isteyen girişimcilere fırsatlar sunuyoruz. RE/MAX marka değeri, zaman geçtikçe daha önemli bir hale geldi. Ayrıca gayrimenkul danışmanlarımız ve ofis sahiplerimizin en güncel bilgiye ulaşmaları için yaptığımız eğitim, donanım ve yazılım yatırımları var.

Nasıl eğitimler veriyorsunuz?

Bunlardan biri RE/MAXWebTv. Web TV’miz sayesinde RE/MAX’liler yapmış olduğumuz eğitim ve organizasyonlarımı-zaonline ortamda da erişebilme imkanına sahip oluyor. Ayrıca RE/MAX’ten yeni franchise alan ofis sahiplerimizin ofislerini kurma aşamasında franchise geliştirme departmanımız destek veriyor. Yaklaşık 20 farklı iç eğitim programı oluşturduk. Bu programları sürekli güncelleme ve geliştirme yönünde çaba sarf ediyoruz. Eğitmenlerimiz hem Türkiye’den hem de farklı ülkelerden gelerek uzmanlık düzeyindeki bilgileri RE/MAX Türkiye eğitimlerinde paylaşıyorlar.

2015yılında gayrimenkul sektöründe ne kadar büyüme bekleniyor?

2015yılında konut piyasasında satışların yüzde 6-10 oranında artış göstereceğini öngörüyoruz. 2014 yılı verilerine baktığımızda Türkiye’de bir önceki yıla kıyasla aynı seviyede konut satışı (yeni konut ve ikinci el) gerçekleştiğini görüyoruz.

2014 yılında iki seçim dönemi geçirdiğimizi göz önüne alırsak, gayrimenkul piyasasındaki canlılığın korunduğunu görmek gerçekten çok sevindirici. Kısacası, RE/MAX ofislerinin ağırlıklı olarak aktif bulunduğu ikinci el konut piyasasında durum sağlıklı görünüyor. 2015 yılında konut fiyatlarında enflasyonun en az 3-4 puan üzerinde artış beklentimiz var.

Pazarı etkileyecek, öne çıkacak gelişmeler neler?

Ülkemizde makro politikaların bu yıl da inşaat ve genelde gayrimenkul sektörünün gelişimini sağlayacak bir biçimde şekilleneceği görülüyor. Yapılan yoğun inşaat ve kısmi kentsel dönüşüm faaliyetlerine bağlı yoğun konut ihtiyacı devam etmekte. Yetkililerin beyanatlarından konut edinmeyi destekleyici önemli bir paketin hazırlık aşamasında olduğunu da anlıyoruz. Bütün bunlar, konut piyasalarının canlanacağını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu