Şirket Haberleri

Raf ömrünü uzatan plastik kasa

Güloğlu Plastik, yenilikçi ürünleriyle fark yarattığı ambalaj pazarında hızla büyüyor. Satış gelirlerini sürekli artıran şirket bu yıl yüzde 50 ciro artışı bekliyor.

Seracettin Güloğlu tarafından 1971’de kurulan şirketin yöneti-minde şimdi kızı Gülçin Güloğlu var. 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra şirketin başına geçen Gülçin Güloğlu, uluslararası platformlarda kabul görmüş yönetim standartlarını uygulayarak kurumsal yapıyı güçlendiriyor. Ürün portföyü genişletiliyor. Mevcut üretim tesisi modern üretim tesisine dönüştürülüyor. Tüm bu çabalarm sonucunda Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında gösterilen Güloğlu Plastik, 2010-2012 döneminde satış gelirlerini yüzde 171 artırmış.

Güloğlu Plastik

Güloğlu Plastik Genel Müdürü Gülçin Güloğlu, “Plastik meyve-sebzeden ekmeğe, metal parçalardan süt ürünlerine kadar birçok ürüne özel plastik taşıma kasaları üretiyoruz. Bu kasalar yıllarca kırılmadan kullanılabiliyor. İçinde nem oluşmayan, temizlenmesi ve taşınması çok kolay olan plastik kasalar ürünlerin zarar görmeden taşınmasını sağlıyor” diyor. İşte bu ve benzeri avantajlara sahip plastik kasaları kendi bünyesinde yaptığı inovatif çalışma ve Ar-Ge yatırımlarıyla üreten şirket yeni projeleriyle iddialı bir büyüme planı hazırlıyor. Güloğlu Plastik’in üretim tesisi İzmir Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyor. Bu tesis 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip. Güloğlu Plastik fabrikasında ayda 800 bin adet plastik kasa üretiyor. Güloğlu Plastik, ürettiği plastik kasaların büyük bölümünü yurtiçinde satıyor. Şimdilik küçük bir bölümü ihraç ediliyor. Şirket mevcut üretim kapasitesi artırıldıktan sonra ihracata dönük çalışmalarını hızlandıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu