Şirket Haberleri

Porselen üretiminin sektör devi Porland

Porland, tasarlayıp ürettiği inovatif ürünleri 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyor

1976’da yaşam alanlarını güzelleştirmek arzusuyla açılan mütevazı bir züccaciye mağazasından günümüze aynı tutkuyla gelen porselen üretiminin sektör devi Porland, Türkiye’de 33 mağazası, yurt dışındaki 200’ü aşkın bayisi ve kurduğu geniş satış ağı ile porselenin yanı sıra; masaüstü,mutfak, ev-dekor, tekstil ve banyo gibi farklı kategori ürünlerini de müşterileri ile buluşturuyor.

Bilecik’teki 300 bin metrekare alana sahip tesislerinde, yılda yaklaşık 70 milyon adet üretim gerçekleştirdiklerini belirten Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, şunları söylüyor:

“20 bini aşkın ürün çeşidimizi, dünyaya gururla sunuyoruz”

Hem tasarladığımız hem de ürettiğimiz inovatif ürünleri 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Estetik ve kalitenin buluştuğu 20 bini aşkın ürün çeşidimizi, dünyaya gururla sunuyoruz.

Bilecik’te, 300 bin metrekare alana sahip tesisimizde, yılda yaklaşık 70 milyon adet üretim gerçekleştiriyoruz. Otel, restoran ve cafe gibi profesyonel işletmelerin yanı sıra, yurt içindeki 33 mağazamız ve 4 bölge müdürlüğümüz ile hizmet ve ürün kalitemizi perakende müşterilerimize de ulaştırıyoruz. Farklı pazarlara ve ihtiyaçlara yanıt verebilen yenilikçi ürünler geliştiriyor ve ürünlerimizin yüzde 65’ini 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz.

“Trendlere öncülük ediyoruz”

Bizler üretici firma olarak pazarın nabzını tutuyor, üretim gücümüz ve çeşitliliğimiz ile trendlere uygun ve öncülük eden ürünlere imza atıyoruz. Örnek vermek gerekirse; Ortadoğu’da hakim porselen rengi krem renkli sert porselendir. Bizler Porland olarak buradaki kitleye hitap eden Alumilite adı verdiğimiz özel reçeteli bir ürün geliştirerek özgün tasarımcılarımızla şekillendiriyor ve her zevke hitap eden kaliteli ve estetik ürünlerimizi kullanıcılar ile buluşturuyoruz.

Küresel İnovasyon Ödüllü bir Türk markası

Porland olarak, Türkiye’nin ilk renkli porselen üretiminin ve Türkiye’de ve dünyada ilk ve tek özel reçeteli Aluminalı (Alumilite) porselen üretiminin altında imzamız var. TSE 10850 kalite belgesine sahip ilk porselen firmasıyız. Ayrıca ISO 9001, İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine ve OHSAS sertifikalarına sahibiz. 2019 yılında, ABD Şikago’da, IHA’nın (International Housevvares Association) düzenlediği fuarda Türkiye’yi başarıyla temsil ederek GIA- Küresel İnovasyon Ödülü’ne layık görüldük.

“Premium ürünlerimizi uluslararası pazarlara sunuyoruz”

Asya, Avrupa ve Amerika’da oldukça başarılı adımlar attık. Bir Türk markası olarak İngiltere’de yüzde 8’lik önemli bir pazar payına sahibiz. Bununla birlikte, yurt dışı perakende pazarına yeni iş birliklerimiz ile hızlı bir giriş yaptık. Formülünü kendi geliştirdiğimiz premium ürünlerimizi uluslararası pazarlara sunmaya hazırlanıyoruz. Avustralya ve Afrika da radarımızda olan niş pazarlar arasında.

Çevre ve insan odaklı sürdürülebilir yaklaşım

Sektörün ilk akredite merkezi olan Ar-Ge merkezimizin aralıksız devam eden araştırmaları sonucunda; premium segmentteki ürün gruplarımız için özel hazırlanan reçetemizle LIMOGES markamızı geliştirdik. 2020’de dijital desen ve baskı ile üretilen ürünler ve Türkiye’de bir ilk olan Superior Bone China üretimine odaklandık. Bu alanda kullandığımız özel porselen üretim reçeteleri bulunuyor. Cookland ismini verdiğimiz pişirim kapları güvenlik ve işlevselliğin ön plana çıkarıldığı yeni ürün grubumuz. Seasons – Ethos – New Age gibi kategorilerimiz için ürettiğimiz tüm renkli ürünler ise şu an piyasa trendleri arasında en çok revaçta olan ürünlerimizin başında geliyor.

“Teknoloji yatırımlarımıza ve ürün grubumuzu genişletmeye devam ediyoruz”

Teknolojik altyapımızı güncelleyeceğimiz bir yatırım içerisindeyiz. Hem satış hem de iç süreçler anlamında hızımıza hız katacağız. Ürün gruplarımızı hediyelik ürünler ile çeşitlendireceğiz. Ayrıca sanatçı iş birlikleri ile yeni tasarım ve koleksiyonlar yaratacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu