Şirket Haberleri

Parkyeri, mobil teknoloji, internet ve veri tabanı teknolojileri geliştiriyor

PARKYERİ
Tayland’da şirket kuracak

Parkyeri 2001 yılında, daha önce Superonline’da proje yöneticiliği yapan Giray Pultar ve Murat Avcı tarafından kuruldu. Operasyon ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren şirket, mobil teknoloji, internet ve veri tabanı teknolojileri geliştiriyor.

park-yeri

Kurucu ortaklardan Pultar şirket olarak, Batı Avrupa’dan Asya Pasifik’e uzanan bir coğrafyada Türkiye’nin yazılım alanındaki gücünü göstermeye gayret ettiklerini belirtiyor. Firma Ispanya, Arnavutluk, Ukrayna, Moldova, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland’daki kurumsal müşterilerine yazılım ve proje danışmanlığı hizmetleri veriyor. En son geçtiğimiz haziran ayında, Ispanya’da belediye, KOBI ve şehir sakinlerinin kullanabileceği, yenilikçi bir turizm , portalı ve mobil uygulamalar içeren bir platform projesini gerçekleştirdi. Ayrıca, Tayland’ın en büyük mobil operatörlerinden olan, 25 milyon aboneye hizmet veren True ile bir anlaşma imzaladı. Parkyeri, proje seçmelerinde pek çok Amerikalı, Asyalı ve AvrupalI yazılım şirketiyle yarıştı.


Pultar, 2013 yılı sonunda 3 milyon dolar, 2014 yılında ise 10 milyon dolarlık yazılım ihracatı yapmayı planladıklarım kaydediyor. 2018 yılında planları arasında Tayland’da bir şirket kurmanın yer aldığını ifade eden Pultar’a göre, önümüzdeki dönemde yerli veya yabancı yatırım fırsatları değerlendirilecek. Firmalar hakkında paylaşımların bulunduğu şirket haberleri kategorimizide inceleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu