Şirket Haberleri

ORGE’nin gözü 4 metro hattında

Bugüne kadar pek çok projenin elektrik taahhüt işlerim üstlenen ORGE Elektrik Taahhüt, son dönemde gözünü metro hatlarma dikmiş durumda. Bu yıl içinde Kartal-Kaynarca Metro Hattı’mn elektrik taahhüt işlerini tamamlayan şirket 2017 yılında yeni hatların da elektrik işlerini almak istiyor. ORGE Elektrik Taahhüt CEO’su Nevhan Gündüz, dört metro hattıyla ilgilendiklerini söylüyor.

1965 yılından bu yana elektrik taahhüt işleri yapan Gündüz Ailesi’nin 1998 yılında kurduğu ORGE Elektrik Taahhüt, bugüne kadar 3 milyon metrekarenin üzerinde kapalı alanlı elektrik taahhüt işini tamamlamış bir şirket. 2012 yılında halka açılan şirket, endüstriyel veya konut tipi uygulamalar yapıyordu. Ancak son yıllarda şirketin gündemine metro ihaleleri de girdi.

Çünkü şu anda İstanbul’un metro hatlarının uzunluğu 110 kilometre ve 2023 yılına kadar 300 kilometreye çıkarılması hedefleniyor. Her ay yeni ihalelerin yapılması yönünde planlann olması ORGE yöneticilerini de harekete geçirmiş bulunuyor.

orge-elektrik

Bu yıl içinde Kartal-Kaynarca Metro Hattı’nın elektrik taahhüt işlerini ta-mamladıklannı söyleyen ORGE Elektrik Taahüt CEO’su Nevhan Gündüz, 2017’de yeni metro ihaleleri almak yönünde çalışma içerisinde olduklan-nı belirtiyor. Bunun dışında halihazırda yaptıkları bazı projelerin 2017’de de devam edeceği bilgisini veren Gündüz, Aksoy Holding’in Bodrum Yalıkavak’taki Epique Island projesine de başlamak üzere olduklarını ifade ediyor.

YABANCILARLA ÇALIŞIYOR

ORGE, ilk kurulduğu yıllarda ağırlıklı olarak sanayi tesislerinin elektrik taahhüt işlerini yaparken son yıllarda inşaat sektörünün büyümesiyle gayrimenkul projeleriyle büyüme göstermiş bir kurum. Bugün 500 kişinin çalıştığı şirket geçen yılı 70 milyon TL ciro ile kapattı. Bu yılı ise 110 milyon TL ciro ile kapatma hazırlığı var. Şu anda Quasar, Sinpaş Oran ve In İstanbul projelerinin elektrik taahhüt işlerini yapan şirket, bugüne kadar ağırlıklı olarak yabancı yatırımcılarla çalıştı. Nevhan Gündüz, bugüne kadar 3 milyon metrekarelik kapalı alanın elektrik taahhüt işlerini yaptıklarını, bunun da 500 milyon TL’lik büyüklüğe tekabül ettiğini söylüyor.

Nevhan Gündüz, 2017’nin kendileri için 20l6’dan daha iyi bir yıl olmasını beklediklerini anlatıyor.

HEDEFTEKİ HATLAR

Aldığımız bilgiye göre şirket metro işinde dört hatla ilgileniyor ve bun-lann yüklenicileriyle flört halinde. Nevhan Gündüz, bu metro hatlarının ikisinin Avrupa Yakası’nda olduğunu anlatıyor. Bunlardan biri Kabataş-Me-cidiyeköy ve Mecidiyeköy-Mahmut-bey hattı. 19 istasyonlu bu hattın 340 milyon Euro’luk bütçesi var. ikinci hat ise Bakırköy-Kirazlı hattı ve 22 istasyonlu bu hattın proje bedeli 400 milyon Euro. Anadolu Yakası’nda Kaynarca’dan Sabiha Gökçen’e giden bir hat ile Bostancı-Dudullu hattı da şirketin merceğinde yer alıyor.

“Seçici davranıyoruz”

ORGE Elektrik Taahhüt CEO’su Nevhan Gündüz, bugüne kadar ağırlıklı olarak uluslararası şirketlerin projelerinde elektrik taahhüt işleri yaptıklarını söylüyor. Gündüz, referansların bu işte önemli olduğunu dile getiriyor. Conrad’ın renovasyonunda çalıştıklarını ve bu işin kendilerine Ouasar projesini getirdiğini belirten Gündüz, konuşmasın şöyle sürdürüyor: “Biz projelerde seçici davranıyoruz. İşin büyüklüğünden çok işverenin kim olduğuna bakıyoruz. Alt yüklenici olduğumuz için risk almamamız gerekiyor. Güvenmediğimiz yatırımcıyla çalışmıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu