Şirket Haberleri

Markum.net Şirket Verilerini Saklıyor

BÜYÜK yatırımlarla teknoloji altyapısı kurmanıza gerek yok. Markum Bilişim Teknolojileri sizin adınıza tüm verilerinizi bulut sunuculara taşıyor. Size dilediğiniz her yerde kesintisin çalışma imkanı sağlayan bu sisteme aylık 80-100 TL’den başlayan ücretlerle dahil olabilirsiniz.

Baş döndürücü bir hızla gelişen dijital devrim her sektörde iş modellerini kökten değiştiriyor. Artık kaçış yok. Rekabette bir adım öne çıkabilmek için dijital teknolojilerin tüm nimetlerinden yararlanmak zorundasınız.

Ancak bunun için de ciddi bir altyapı yatırımı gerekiyor. Bu kapsamda belki de en büyük mali yükü sunucu ve diğer altyapı yatırımları oluşturuyor.

Oysa, donanıma büyük yatırım yapmadan da veri merkezlerinden bu hizmeti almak mümkün.

Markum

BCOBİ DOSTU UYGULAMALAR

Veri depolama, veri tabanı yönetimi, web yönetimi, sunucu yönetimi, servis yönetimi, felaketten kurtarma gibi birçok hizmet veri merkezlerinde verilen hizmetlerin sadece birkaçı. Son dönemde yalnızca büyük çaplı şirketler değil, KOBÎ’ler de on-demand depolama ve sunucu kapasitelerini hizmet olarak almaya yöneldi. Bu hizmetleri sağlayan şirketlerden biri de Markum Bilişim Teknolojileri. Şirket, Markum.net markasıyla KOBİ’lere, genç girişimcilere, bireysel yatırımcılara özetle dileyen herkese teknolojik hizmetler sunuyor. Firma, 1999’da yüzde 100 yerli sermaye ile Ahmet ve Burcu Çilingir tarafından kurulmuş.

“BULUTA GEÇİN”

Markum.net Genel Müdür Yardımcısı Haşan Tezgel, “Biz KOBÎ’lerin buluta geçmelerini öneriyoruz” diyor. Bulut depolama, KOBİ’lerin daha az maliyetle ihtiyaçlarım karşılayabilmelerine olanak sağlıyor. Aslında sadece KOBİ’ler değil büyük şirketler de elektronik ortamda veri saklama işini büyük ölçüde artık kendi bünyelerinde yapmıyorlar. Bu hizmeti veri merkezi olan profesyonel şirketlerden alıyorlar.

Tezgel, “Markum.net, özellikle kurumsal hosting, bulut sunucu, bulut e-posta, alan adı, SSL ve güvenlik çözümleri ile öne çıkıyor. Kamu ve özel sektörün bulut bilişim ve avantajları ile tanışmasına fırsat sunan Markum. net, Türkiye’deki çalışmalarını küresele yaymak için adımlar atıyor’ diyor. Şirket bu doğrultuda Hollanda’da bir ofis açmaya hazırlanıyor.

Markum.net, işletmelere aylık 29 dolardan başlayan fiyatlarla bulut sunucu hizmeti veriliyor. Binlerce sunucu ve veri ambarının bulunduğu veri merkezleri, şirketlere ait verilerin depolanmasını sağlayan, güçlü elektrik, iklimlen-dirme ve internet altyapısına sahip devasa tesisler olarak tanımlanıyor. Veri merkezlerinde temel olarak iki hizmet veriliyor:

• Yer paylaşımı (co-location): Bu hizmette veri merkezinden servis alan kuruluşun kendi işi çerçevesinde kullandığı (kendisine ait) BT sistemlerini internet veri merkezi alanına kurması, internet veri merkezinin temel altyapı olanaklarını ve ağ altyapısını, isteğe bağlı olarak da yönetim hizmetini kullanması sağlanıyor.

• Barındırma (hosting); Bu hizmette, veri merkezinden servis alan kuruluşun kendi işi çerçevesinde kullandığı yazılım, veri ve uygulamalarını veri merkezinde bulunan sunucular ve veri depolama birimlerinde çalıştırılıyor veya şirket, veri merkezi işletmecisi tarafından sağlanan uygulamaları kullanıyor.

Bunların yanı sıra veri merkezlerinde veri tabanı yönetimi, web yönetimi, sunucu yönetimi, servis yönetimi, konfigürasyon yönetimi, performans yönetimi, kullanıc. yönetimi, yedekleme, geri yükleme, ek güvenlik duvarı, ağ ve bilgi güvenliği yönetimi, yük dengeleme, veri ambarı, felaket kurtarma hizmetleri de veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu