Şirket Haberleri

Kuveyt Türk Avrupa’nın En İyi İşvereni Seçildi

İş süreçlerinde “Önce insan, önce çalışan.” prensibiyle hareket eden Kuveyt Türk, Türkiye açısından önemli bir başarıya imza attı. İş yeri kültürünü ve çalışan deneyimini ölçümlemede dünyanın uzman otoritesi kabul edilen Creat Place to Work Enstitüsü, Kuveyt Türk’ü Avrupa’nın en iyi işvereni ödülüne layık gördü. Kuveyt Türk böylece birinci sırada Avrupa’nın en iyi işvereni seçilen ilk Türk şirketi unvanına sahip oldu.

İşyeri kültürünü ve çalışan deneyimini ölçümlemede dünyanın uzman otoritesi kabul edilen şirketlerden biri olan GPTW tarafından Kuveyt Türk’ün bu ödüle layık görülmesinin ardında, insanı odağa alarak 6 bin çalışanının “İyi ki Kuveyt Türklüyüm.” demesini sağlayan özgün uygulamalar yer alıyor. Çalışanı merkeze alan yeni nesil insan kaynakları uygulamalarının yanı sıra çalışanlara mutlu ve huzurlu bir iş yeri ortamı sunma konusunda gösterilen kararlılık da başarıya giden yolda önemli bir etken olarak öne çıkıyor.

“En iyi işveren ödülü, çalışanlarımıza verdiğimiz değerin teyidi mahiyetindedir.”

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Kurulduğumuz ilk günden bu yana müşteri memnuniyetinin, çalışan memnuniyetinin doğal bir sonucu olduğuna inanıyoruz. İnsan kaynakları politikamızı da bu anlayış doğrultusunda şekillendiriyoruz. 6 bini aşkın çalışanımızın İyi ki Kuveyt Türklüyüm.’ demesini sağlayan süreçlerimizle tüm çalışanlarımıza mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sunmaya büyük önem veriyoruz. Çalışanlarımızın, fikirlerini özgürce ifade ettikleri, karar sistemlerine dâhil oldukları ve çalışırken güven duydukları, motive oldukları bir ortam oluşturmak için hayata geçirdiğimiz uygulamaların bir neticesi olarak ülkemiz adına bir ilke imza atmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.

Katılım finans sektöründe olduğu gibi insan kaynakları alanındaki çalışmalarımızla da öncü olduğumuzu tescilleyen Avrupa’nın En İyi İşvereni ödülü, aynı zamanda çalışanlarımıza verdiğimiz değerin ne kadar büyük olduğunun da teyidi mahiyetindedir. İş yeri kültürümüzü daha iyi bir noktaya getirmek ve olumlu çalışan deneyimini artırmak için özgün insan kaynakları uygulamaları geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kuveyt Türk; unvanları kaldıran, çalışanların kariyer tariflerini kendilerinin yazdığı ve farklı alanlarda deneyim kazandığı, çalışanları geleceğin yetkinliklerine hazırlayan yeni kariyer modeli Gelişim Mutfağı modelini finans sektöründe bir ilke imza atarak bu yılın başında hayata geçirdi. Gelişim Mutfağı, bir taraftan çalışanların mevcut işlerinde derinleşmesini ve geleceğe donanımlı şekilde hazırlanmasını sağlarken diğer taraftan çalışanların departmanlar arası rotasyon, deneyimleme eksenli geçici görevlendirmeler, iş başı eğitimleri gibi uygulamaları Gelişim Sepeti’nde toplayıp puanlandırarak çalışanlara farklı alanlarda tecrübe kazanma imkânı sunuyor.

Kuveyt Türk, yan haklar konusunda da sektörde bir ilk olan, Stevie ve Brandon Hail gibi prestijli kurumlardan farklı alanlarda birçok ödül alan esnek yan haklar uygulaması Sepetim ile de çalışanların farklı ihtiyaçlarına farklı çözümler sunuyor. Sepetim uygulaması sayesinde çalışanlar, yan haklarından esnettikleri bütçelerle BES gibi bir tasarruf yolunu tercih edebiliyor ya da bütçelerini eğitim, telefon veya seyahat gibi ihtiyaçlarında değerlendirebiliyor. Firmalar hakkında daha fazla bilgi için şirket haberleri bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu