Şirket Haberleri

Kişiye özel un

Özmen Un

ENDÜSTRÎ 4.0’ı uygulayarak Türkiye’deki ilk karanlık değirmen tesisini kuran Özmen Un sektörlerinde bir ilki gerçekleştirdi. Lisanslı depolama ve un değirmenini aynı dönemde bitirerek hizmete alan Özmen, el değmeden ürettiği unları Türkiye’de iç piyasada satışa sunmanın yanı sıra Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine de ihracat yapıyor.

Sektöründe Ortadoğu’nun en akıllı ve en efektif tesisini kuran Özmen Un’un 2019 yılında sektörde çok iddialı üretimlere imza atacağına dikkat çeken Özmen Un Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuz Özmen, “Türkiye’nin karanlık değirmenini kurduk. Buğdaylarımız ph değeri 8 olan içme suyuyla yıkanıyor ayrıca mikrobiyolojik temizlik yapılıyor. Buğday bize geldiğinde ürünü karıştırmadan ayrı ayrı ^çalışıyoruz. İşleme sürecine insan müdahalesi yok, her şey dünyadaki gelişmiş en son teknolojilerle yapılıyor” dedi.

Yıllardır tatlı ve baklava grubundaki özel ürünlerde ihtisaslaştıklarını anımsatan Özmen, “Tesisimizde buğdayları ayrı ayrı çalışıyoruz, böylelikle elimizde farklı unlar oluyor, özel karışımlar yaparak kişiye özel unlar üretiyoruz. Bu Avrupa’da yapılıyordu fakat Türkiye’de ilk biz yapıyoruz, örneğin son dönemde ‘sarı un’ yapmaya başladık. Katıldığımız fuarlarda işin ustaları ve uzmanlardan büyük ilgi gördü” diye konuştu.

Yaptıkları yeni yatırımla 2019 yılında da ciro ve ihracatta çok önemli büyüme beklediklerini anlatan Özmen, “2018 yıl ciromuz 192 milyon TL, ihracatımız ise 16 milyon dolar civarında idi. İhracatta Ortadoğu, Afrika, Avrupa ülkeleri ile çalışıyoruz. Bu yıl büyüyen yeni ürün portföyümüz, ürün temininde ve kalitesinde sürdürülebilirlik algısı ile ciromuzu ve ihracat rakamımızı çok daha yukarılara çıkarmayı öngörüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu