Şirket Haberleri

Kendi borsasını kurup, yatırım yapacak

A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının akabinde koronavirüsün Türkiye’ye sıçraması akabinde hemen harekete geçerek maske üretimine başlamıştı.

İç talebin yanı sıra özellikle ABD’den aldığı çok yüklü maske siparişini karşılamak amacıyla gemi bu ülkeye yol alırken içinde maske üretmesiyle dikkat çekmişti. Türkiye’de ise 28 gün gibi kısa bir sürede İstanbul Hadımköy’de Global Mask adında ülkenin en büyük maske üretim tesisini kurmuş ve 23 Nisan’da üretime başlamıştı.

Eldivene de talebin artığını görünce Ağustos’ta bu kez hibrit steril eldiven üretimine girmişti. Global Gloves markasıyla üretime geçmişti. Arkadaşımız idil Taraklı’nın öğrendiğine göre Akkuş şimdilerde yeni bir tesis açmaya hazırlanıyormuş.

Eldiven üretiminde kullanılan hammadde Malezya ve Tayvan’dan ithal ediliyor. Dışa bağımlı olmayalım hammaddeyi de kendimiz üretelim fikriyle yola çıkan Akkuş, eldiven üretiminde kullanılan plastik hammaddenin Türkiye’de üretilmesi için tesis açacakmış. Yatırım için Sakarya bölgesi seçilmiş. Üretim Türk . mühendislerinin tasarladığı yerli l makinelerle gerçekleşecekmiş. Pandeminin etkilerinin iki yıl kadar daha süreceğini ve söz konusu ürünlere önümüzdeki iki yıl daha talep olacağını düşünen Akkuş, 2021’de medikal malzeme alanında maske, eldiven, tulum, önlük gibi kişisel koruyucu donanım ürünlerinin üretimini gerçekleştirerek tüm dünyaya ihracat yapmayı hedefliyormuş.

Yeni normale ayak uydurmak denilince ilk akla gelen iş insanlarından olan Akkuş’un yatırımları bununla da bitmiyor. Akkuş sahip olduğu teknoloji şirketi ile farklı kripto para birimlerinin alınıp satılacağı bir de borsa kuracakmış. Bu iş için için yazılımcı ve akademisyenlerden oluşan bir teknoloji ekibi kuran Akkuş, Avrupa ve ABD’de tanıtımlar yaparak ilk Türk kripto para birimini çıkarmaya da hazırlanıyormuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu