Şirket Haberleri

Kaplan Kardeşler’in yeni markası: Empera

Geçen yıl 120 milyon dolarlık hah ihracatı gerçekleştiren Kaplan Kardeşler, ‘Empera’ markasıyla ilerleyen dönemde küresel bir marka olmayı hedefliyor. Empera halılarında kullanılan özel pamuk astar sayesinde kaymazlık ile ses ve ısı izolasyonunun maksimum seviyeye çıktığı belirtiliyor…

KAPLAN Kardeşler ‘Empera’ adlı kendi markalarıyla Türkiye pazarına girdiler. 70 ülkeye ihracat yapan dev halı üreticisi Kaplan Kardeşler, bundan sonra iç piyasada premium segmentte tüketiciyle buluşacak.

Gaziantep’te beş ayrı tesiste küresel markalara halı üreten Kaplan Kardeşler geçtiğimiz yıllarda Avustralya’dan ABD’ye kadar çok sayıda ülkeye ihracat yaptı. 1999 yılında Avrupa’dan halı makinelerini ithal ederek, kendi polipropi-len tesisini kuran Kaplan Kardeşler, aynı zamanda iplik üretimi ile sektöre de yatırım yapıyor. 1984 yılında ilk üretimini yapan, 2015’te 120 milyon dolarlık halı ihracatı gerçekleştiren Kaplan Kardeşler, ‘Empera’ markasıyla ilerleyen dönemde küresel bir marka olma hedefi koydu.

Empera

KENDİ MAĞAZALARINI AÇACAK

İki yıl süren Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetleri, fizibilite ve markalama çalışmaları sonucunda bu yılın kasım ayında tüketicilerle buluşan Empera halıları için 25 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Markanın 2016 yılı iç pazar ciro beklentisi 150 milyon TL düzeyinde. Türkiye’de 350 bayisi ve 1300 çalışanı ile müşterilerine en yeni teknoloji ile hazırlanan halı koleksiyonları hazırlayan Empera, kısa bir süre sonra kendi mağazalarını da açmayı planlıyor. Ar-Ge çalışmalarının hızla devam ettiren Empera, konsept mağazaları ile Türkiye’nin birçok ilinde mağazalaşmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Empera Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kaplan, “Biz sadece bir hah markası olmayacağız, konsept mağazalar kuracağız ve ilerleyen dönemde ev tekstili ürünleri konusunda da markala-şacağız. Empera ile daha katma değerli ürünlere geçiş yapacağız. Organik ino-vasyon birincil hedefimiz. Çocuk halıları içinde yine organik ağırlıklı ayrı bir ürün grubu yapıyoruz. Ev dekorasyonunda en önemli detaylardan biri halı seçimidir. Biz Empera olarak moda ve trendleri takip ederek, müşterilerimizin zevklerine göre ürünler üretiyoruz, istenilen her odada rahatlıkla her renkle kombinlenecek desen ve modellerimizle, farklı ve stil sahibi kişilere hitap ediyoruz” dedi.

Grup şirketleri hakkında

Gaziantep’te 1984 yılında küçük bir atölyede halı dokuma işine giren Hacı Mehdi Kaplan, dokuz oğlunu da aile şirketinde görmek istediği için ilk firmasına Kaplan Kardeşler ismini koydu. Toptancılara halı üretimiyle başlayan iş her sene büyüyerek dünyaca ünlü yerli ve yabancı halı, mobilya, dekorasyon ve zemin döşeme markaları için üretim yapan modern bir şirket haline dönüştü. Aile daha da büyüme kararı verince polipropilen iplik üretim firması Dost Kardeşler ve duvardan duvara halı üretim firması Kaplan Floor’u kurdu. Aile bulundukları sektörde yeni girişim alanı olarak kendilerine ait bir halı markası üretmeyi seçti ve bunun ardından Empera fikri ortaya çıktı.

Empera’da her koleksiyonun kendine has özellikleri bulunmakla birlikte hepsi en kaliteli iplikle ve en son teknoloji makinelerde üretiliyor. Bu sayede Empera halılarının yüzeyi başka halılarda hissedilmeyen ipeksi ve kadifemsi bir dokuya sahip oluyor. Özel yöntemle renklendirilmiş iplikler kullanılarak üretilen Empera’nın desenleri ve renkleri güneşten ve yıkamadan dolayı solmuyor, tp ve dokuma kalitesinin üstünlüğü sayesinde uzun ömürlü olan Empera halılarında, ilk iki ayda görülen tozuma yok denecek kadar az oluyor.

İZOLASYON MAKSİMUM SEVİYEDE

Empera halılarında kullanılan özel pamuk astar sayesinde kaymazlık ile ses ve ısı izolasyonu da maksimum seviyeye çıkıyor. Empera’nm bazı koleksiyonlardaki halıların yüzeylerindeki kabartmalar ve farklı terbiye edilmiş iplik kullanımları çok şık ışık yansımaları yaratarak farklı açılardan farklı göz zevki sunuyor.

Koleksiyonlarında metrekareye en fazla ipi sığdırarak rekor kıran Empera, en net desen görüntüsüne sahip halı markası olma özelliğini de kazanmış durumda. Bazı modellerinde kullanılan “Sıfır Kenar Teknolojisi” ile daha estetik bitim noktalarına sahip olan Empera, kopmaz saçaklarıyla da farklılığını en uç noktalara taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu