Şirket Haberleri

Kale Grubu inovatif üretime odaklandı

KALE GRUBU

Ciroda geçen yıl yüzde 15,2 artış yakalayarak hedeflerini tutturan Kale Grubu, bu artışla yılı 1,5 milyar TL ciroyla kapattı. Yatırımda ise son iki yılda açtığı beş fabrika ile hızlı sayılabilecek adımlar attı. 2008’de yaşanan küresel krizden sonraki dönemi, stratejik yapılanma ve derleme dönemi olarak gördüklerini belirten Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, devreye soktukları yeniden yapılanma planıyla daha verimli bir grup olma yolunda konsolidasyonu tamamladıklarını aktarıyor.

Kale Grubu

Bu dönemde İtalya’dan seramik fabrikası satın alımından yurt genelinde fabrikalar açmaya, savunma ve havacılıkta küresel ortaklıklardan stratejik ürünlere odaklanmaya kadar çok önemli bir gelişim sürecini yönettiklerini belirten Okyay, grubun gelecek vizyonunun inovatif üretim odaklı işlere yoğunlaşmak olduğunu anlatıyor.

Yapılanma sürecinde son adım olarak AR-GE merkezlerini tek bir şirket çatısı altına topladıklarını belirten Okyay, 2015’te organik büyümeye devam edeceklerini söylüyor. Bu noktada ana sektörlerde ope-rasyonel mükemmellik ve sürdürülebilir büyüme hedefiyle yürüdüklerini aktaran Okyay, “2015’i yeni fırsat alanları görürsek değerlendireceğimiz bir yıl olarak görüyoruz” diyor.

Özellikle AR-GE, savunma ve havacılık sanayinde potansiyeli yüksek yatırımlara devam edeceklerini ifade eden Okyay, bu doğrultuda önümüzdeki beş yılda 420 milyon TL’lik yatırım yapacaklarını kaydediyor. Beş yıl önceye göre ciroyu yüzde 80 artırdıklarını belirten Okyay, 2019 yılında net satışları 2,5 milyar TL düzeyine çıkarmayı planladıklarını ifade ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu